Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı'nın başkanlığında; 15 AKUB üyesinin katılım sağladığı Balıkesir MEB AKUB (Millî Eğitim Bakanlığı Arama Kurtarma Birimi) planlama ve değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Balıkesir'de yaşanabilecek muhtemel afet ve acil durumlarda gerekli desteğin sağlanması, gönüllülüğün yaygınlaştırılması, hizmetlerin artırılarak sürekliliğinin sağlanması için MEB AKUB ekibimiz faaliyetlerini sürdürüyor. Afet ve acil durumlar meydana gelmeden önce; zararları azaltma, hazırlık, olay sırasında yapılacak müdahale ve olay sonrasında gerçekleştirilecek iyileştirmeler ile ilgili çalışmalar ekip üyelerimiz tarafından başarıyla yürütülüyor.

MEB AKUB ekip üyeleri 10 saatlik "Arama, Kurtarma ve Tahliye Eğitimi Semineri" ve 32 saatlik "Arama Kurtarma Ekibi Eğitimi Kursu" eğitimlerinden sonra yıllık çalışma planlarına uygun şekilde tatbikat, farkındalık eğitimleri gibi birçok faaliyet düzenliyor.

Eğitimlerle başlayan süreçten itibaren sürdürülen ve planlanan çalışmalar hakkında MEB AKUB ekip üyeleri ile istişarelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı; afetlere hazır bir Balıkesir olma yolunda afete hazırlık kültürünün geliştirilmesi, afet ve acil durumlara yönelik gönüllülüğün yaygınlaştırılması, öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza doğru davranış şekillerinin kazandırılması için gönül birliği ile başarılı çalışmalar yürüten; özellikle Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve 11 ilde etkileyen deprem bölgesinde özverili ve fedakar çalışmalar ile bölgeye önemli bir destek sağlayan Balıkesir MEB AKUB üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür etti. (Ebru Erdem)