"İKTİDARIN SÖZÜNÜ TUTMAMA ALIŞKANLIĞI, CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR! ER OLAN SÖZÜNDE DURUR, SÖZ NAMUSTUR!"

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir verdiği sözleri tutmayan AKP iktidarını eleştirdi. İktidarın sözünü tutmamayı alışkanlık haline getirdiğini belirten Serkan Sarı, bu alışkanlığın can aldığını da söyledi. CHP’li Sarı, “AKP iktidarına sesleniyorum: Er olan sözünde durur! Ve söz namustur!” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Serkan Sarı, Balıkesir-Kepsut-Dursunbey arasında yapımı devam eden yolu TBMM Genel Kurulu’nda konuştu. Önceki gün Balıkesir Kepsut yolunda geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı BALMEK’de eğitimci olan Vildan Hancı’ya rahmet ve ailesine baş sağlığı dileyen CHP’li Serkan Sarı, şöyle konuştu:

“AŞKIMIZ DURSUNBEY YOLU GİBİ HİÇ BİTMESİN”
“Derler ki; tilki derisinden vazgeçer ama alışkanlıklarından vazgeçmez! Söz verip tutmamak, AKP iktidarının alışkanlığı haline geldi. Balıkesir-Kepsut-Dursunbey arasında yapımına çeyrek asır önce başlanan yolda çalışmalar kaplumbağa hızıyla sürüyor. Dursunbeyli gençlerimiz sevdalarını ‘aşkımız Dursunbey yolu gibi hiç bitmesin’ diyerek dile getiriyor. AKP’nin Balıkesir’e verdiği ve tutmadığı sözleri tek tek sıralasam buradan Bağdat’a yol olur! Ölümlü kazaların yaşandığı yollar, verilen tüm sözlere rağmen bitirilmedi. Özellikle Kepsut Balıkesir arası bitirilmeyi bekliyor. İktidarın sözünü tutmama alışkanlığı, can almaya da devam ediyor. AKP iktidarına sesleniyorum: Er olan sözünde durur! Ve söz namustur! Kepsut yolunda dün geçirdiği kazada hayatını kaybeden Büyükşehir Belediye eğitimcisi Vildan Hancı’ya, Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı diliyorum.” (Ebru Erdem)