Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Dursunbey’de coşkuyla karşılandı. Daha önce hastane konusunda yardımcı olduğu dursunbeyli teyzenin, Akın’ın yanına gelerek yaptığı teşekkür konuşması herkesi duygulandırdı. Akın, emeklilere verdiği “Mansur Yavaş modeli” destek sözünü Dursunbey’de tekrarladı.

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, şehrin dört bir yanında gerçekleştirdiği halk buluşmalarını Dursunbey’de sürdürdü. Akın’ı Dursunbey’deki Seçim Koordinasyon Merkezi önünde coşkulu bir vatandaş grubu karşıladı. Burada Dursunbeyli hemşerilerine seslenen Ahmet Akın, “Dursunbeyli hemşerilerim de çok iyi bilir. 10 yıllık milletvekilliğim döneminde beni arayan hiç kimseye ‘Hangi partidensin?’ diye sormadım. Herkese, ‘Size nasıl yardımcı olabilirim?’ diye sordum. Doğa harikası Dursunbeyimizin sorunlarını çok iyi biliyorum. Güzel ilçemizin kalkınması ve dışarıya verilen göçün durması için atılacak adımları size en yakın Ahmet Akın evladınız çok iyi biliyor” ifadelerini kullandı.

‘DERDİME DERMANLAR BULDUM’
Dursunbey ilçe merkezinde çok sayıda esnafı ziyaret ederek tek tek dinleyen Ahmet Akın, konuk olduğu kıraathanelerde yoğun ilgi gördü. Esnaf ziyareti sırasında CHP’li Akın’ın yanına gelen bir teyze, “Benim size bir teşekkürüm var” dedi. Akın’ın “Buyur anacım” diye karşılık verdiği Dursunbeyli teyze, “Kimsem yok, hastanelere gidiyorum. ‘İki ay sonra gel’ diyorlar. Ben de sancı çekiyorum boyuna. Siz bir ‘alo’ diyerek beni kurtardınız, hastaneler açıldı. Derdime dermanlar buldum, kurtuldum sayenizde. Bizi kurtarıver kurban olurum” dedi. Akın, “Anacım başaracağız, hiç merak etmeyin” yanıtını verdi. Dursunbey Kapalı Pazar Yeri’ne yaptığı ziyarette büyük ilgiyle karşılanan Akın, burada pazar esnafı ve alışverişe gelen vatandaşlarla tek tek sohbet etti.

‘EMEKLİYE HER AY DESTEK’
Dursunbey’deki halk buluşmalarını akşam saatlerinde kırsal mahallelerde sürdüren Akın, Sağırlar, Göbül ve Selimağa mahallelerinde kalabalık vatandaş gruplarınca karşılandı. Balıkesir’in her bir köşesinde tarım ve hayvancılığı hak ettiği yere getirecek önemli projelerini anlatan Akın, maaşlarıyla geçinemeyen emeklilere verdiği, “Mansur Yavaş modeli” destek sözünü de tekrarladı. Akın, “Senelerce bu ülke için alın teri dökmüş, şimdi de huzurlu bir ömür sürdürmek isteyen emeklilerimizi ben yalnız bırakamam. Şunu çok iyi biliyorum. Vefası olmayanın bekası olmaz. Emekli maaşını yettiremeyen amcalarıma, teyzelerime destek olmak için Ankara’da Mansur abinin uyguladığı modelin aynısını Balıkesir’e getiriyoruz. Geçinemeyen emeklilerimize bir kart dağıtacağız. Onlara verilecek destek her ay bu kartın içine yatacak. Sonra bu kartla Balıkesir’in esnafından olması şartıyla istedikleri her yerden alışveriş yapabilecekler. Hem alan el veren eli görmeyecek hem de Balıkesir kazanacak. Emekli analarım, babalarım Ankara’da tanıdığı olanlar sorsun, araştırsın. Tıkır tıkır işleyen bu destek uygulamasını Balıkesir’e getiriyoruz” diye konuştu. Akın’a Dursunbey ziyaretinde CHP Balıkesir İl Başkanı Erden Köybaşı, CHP Dursunbey İlçe Başkanı Mustafa Kemal Aydınöz, Saadet Partisi Dursunbey Belediye Başkan Adayı Zekeriya Oktay ve partililer eşlik etti. (Ebru Erdem)