Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Cumhuriyet’in 100.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Cumhuriyet’in 100. Yılına özel, hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikayeleri ile iyi uygulama örneklerinin yer aldığı 'Maarifin Yüz Akı' e-dergisi yayımlandı.
Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mihraç Kulu’nun Bitlis’te 2014-2022 yılları arasında yaptığı projeler de MEB’in Cumhuriyet’in 100. yılına özel 'Maarifin Yüz Akı' e-dergisinde ilk 20’ye giren öğretmenlerin ilham verici uygulama örnekleri arasında yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığından (MEB), yapılan açıklamaya göre, MEB Strateji Geliştirme Başkanlığınca yayımlanan 'Maarifin Yüz Akı' e-dergisinde, yenilikçi çözümler üreten, hayal gücü sınır tanımayan öğrenci ve öğretmenlere ait başarı hikayeleri, fark oluşturan proje çalışmaları ve ilham verici uygulama örnekleri yer aldı. Bakanlığın merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile birlikte hareket edilerek toplam 10 binin üzerinde iyi uygulama incelendi. Türkiye’nin tüm illerinden, farklı branş ve kademelerden öğretmen kategorisinde 20, öğrenci kategorisinde 54 ve eğitim kurumları kategorisinde 26 çalışma olmak üzere toplam 100 iyi uygulama örneğine yer verildi. 2014 ile 2022 yılları arasında Bitlis’in Tatvan ilçesinde görev yapan Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mihraç Kulu’nun, 2021 yılında Ahlat Selçuklu Meydan Mezarlığı’ndaki tarihi mezar taşları üzerinde bulunan motiflerden yola çıkarak uyguladığı ‘Sonsuz Geometrik Desenler Atölyesi projesi ve 2016 yılında köy çocuklarını sinemayla buluşturduğu ’Tarihe Yolculuk’ projeleri ilham verici uygulama örnekleri arasında ilk 20’ye girdi.
Yaptığı projeyle MEB’in Cumhuriyet’in 100. Yılına özel yayınladığı 'Maarifin Yüz Akı' dergisinde 10 bin proje içerisinde ilk 20’ye giren öğretmenler arasında bulunmanın gururunu yaşadığı belirten Sosyal Bilgiler Öğretmeni Mihraç Kulu, bu süreçte başta eşi olmak üzere destek verenlere teşekkür etti.