HABER
Giriş Tarihi : 23-05-2022 11:06   Güncelleme : 23-05-2022 11:06

YEŞİLAY'DAN 81 İLDE BİSİKLET TURU

Balıkesir’de bağımlılıklarla mücadeleye dikkat çekmek amacıyla '10. Yeşilay Bisiklet Turu' düzenlendi

YEŞİLAY'DAN 81 İLDE BİSİKLET TURU

Bağımlılıklarla mücadeleye dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Yeşilay tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak bisiklet turu etkinliği gerçekleştirildi. Türkiye Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şubesi tarafından gerçekleştirilen bisiklet turu, Alparslan Türkeş Spor Salonu  önünden başladı. Burada bisiklet gurupları ve Yeşilay gönüllülerine, açılan stantta hediyeler dağıtıldı. Covid19 salgını sebebiyle 2 yıldır etkinliklerden uzak kalan vatandaşlar, bisiklet turunda bir araya geldi.
 

Yaklaşık 100 den fazla bisikletlinin katıldığı tur, Gala Yaşam Merkezi, Balıkesir Emniyet Müdürlüğü, Yaylada AVM, Yeni Sanayi Sitesi Otogar kavşağı üzerinden Değirmen Boğazı Tabiat Parkı’na kadar devam etti ve dönüş yapılarak başladığı noktada tamamlandı.
Gençlere ve tüm topluma bağımlılıklara karşı spor bisikletini ve sağlıklı yaşamı sevdirmek amacıyla 81 ilde eşzamanlı olarak bisiklet turu düzenlendiğini söyleyen Türkiye Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şube Başkanı Dt. Ömür Akyıldız Eroğlu, amacın çocukların, gençlerin ve toplumun tüm kesimlerinin bağımlılıklardan uzak sağlıklı bir yaşama kavuşmaları olduğunu belirtti.

 

Beş alanda bağımlılıkla mücadele çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Türkiye Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şube Başkanı Dt. Ömür Akyıldız Eroğlu, 10.'su düzenlenen bisiklet turu etkinliğine Balıkesir den 300 kişiden  fazla katılım sağlandığını söyledi.
 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Balıkesir Şube Başkanı Dt. Ömür Akyıldız Eroğlu, bisiklet şenliğimizde bizleri yalnız bırakmayan Balıkesir Milletvekilimiz Sayın Belgin Uygur’a, Karesi Kaymakamımız Sayın Metin Arslanbaş’a, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Lokman Arıcıoğlu’na, Balıkesir Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürümüz Sayın Hatice Dost'a, etkinliğin her adımında destek ve katkılarını esirgemeyen Karesi Gençlik ve Spor İlçe Müdürümüz Sayın Adem Özalp’a, BAUN Genç Yeşilay Topluluğu Başkanımız,  Öğretim Uyesi Sayın Dr. Fatma Pelitoğlu ve Genç Yeşilaycılarımıza, Türkiye Sakatlar Derneği Balıkesir Şubesi Başkanı Sayın Zeki Uslu’ya, Kızılay Karesi Şubesi Başkanı Sayın İbrahim Ürenlioğlu’na ve Kızılay Karesi Kadın Kolları Başkanı Sayın Demet Erçelik ile etkinliğe katılan bisiklet gruplarına, bütün katılımcılara, sponsorumuz Balikesir Büyükşehir Belediyemiz ve yetkililerine teşekkür ederek, tüm vatandaşlarımıza bağımlılıktan uzak sağlıklı yaşamlar diledi.