HABER
Giriş Tarihi : 18-04-2022 14:26   Güncelleme : 18-04-2022 14:26

YERİN 400 METRE ALTINDA İFTAR DAVETİ

AK Parti Balıkesir Milletvekili Av.Adil Çelik, Balya’da faaliyet gösteren Eczacıbaşı/Esan Kurşun Çinko İşletmesi’nde, yerin 400 metre altında maden işçileri ve şirket yetkilileri ile birlikte düzenlenen iftar yemeğine katıldı.

YERİN 400 METRE ALTINDA İFTAR DAVETİ

İŞÇİ KARDEŞLERİMİZE BAŞARILAR VE KOLAYLIKLAR DİLİYORUM

Çelik: “İşçi kardeşlerimiz ve şirket yetkilileri ile bir araya gelerek, hem orucumuzu açtık hem de maden faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatı bulduk. Yerin 400 metre altında faaliyet gösteren maden çalışmalarında canla başla çalışan tüm kardeşlerimize kolaylıklar ve başarılar diliyorum” dedi.

ÜLKEMİZİN EN BÜYÜK MADENİNDE, 1.660 İŞÇİ KARDEŞİMİZ ÇALIŞIYOR

Çelik: “Bölgemizin önemli tesislerinden olan Esan Balya Kurşun Çinko İşletmesi’nde 1660 işçi kardeşimiz çalışıyor, bu maden ülkemizin en büyük ve en derin kurşun/çinko madenidir, ayrıca ülkemizde faaliyet gösteren madenlerin arasında en fazla kadın personel istihdam eden işletmedir, bu açıdan da önemli bir işletmedir” dedi.

BÖLGE İÇİN ÖNEMLİ BİR KATMA DEĞER

Esan Halkla İlişkiler Yöneticisi Fetih İbrahim Pekcan: “İşletme olarak; bölgemizde ihtiyaç duyulan tüm alanlarda destek olmaya çalışıyoruz. Balya Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin süt işleme tesisinden, İlçe Tarım Müdürlüğü’nün seracılık faaliyetlerine, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden, Balya Spor Kulübü’ne devamlı katkı sağlamaktayız. Bunun yanı sıra yakın çevredeki köylerimizin yol ve mezarlık düzenlemeleri, köy konağı ve aş evi gibi çalışmalarına destek olmaktayız” dedi.

SAYIN VEKİLİMİZE ZİYARETLERİ VE DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Balya İşletmesi Yeraltı Üretim Müdürü Mahmut Sami Dönmez ve Pekcan: “Davetimizi kırmayarak iftar programımıza katılan Milletvekilimiz Adil Çelik Beyefendi’ye ziyaretleri ve her daim destekleri için teşekkür ediyoruz. Biz büyük bir aileyiz, bölgemiz ve ülkemiz için çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz” dedi.

ALLAH(C.C.) TÜM MADEN İŞÇİLERİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN

Çelik: “Mahmut ve Fetih Bey’e, ayrıca tüm işçi kardeşlerimize misafirperverlikleri için teşekkür ediyorum. Rabbim tuttuğumuz oruçları kabul buyursun, sağolsunlar bizi misafir edip sofralarını paylaştılar. İftar sonrası maden faaliyetlerini yerinde inceleme fırsatı da bulduk. Gerçekten zor ve meşakkatli bir iş, Allah(c.c.) tüm maden işçilerimizin yar ve yardımcısı olsun” dedi.

HER ZAMAN ÜRETİM VE İSTİHDAMI DESTEKLEYECEĞİZ

Çelik: “AK Parti olarak, ülkemizin kalkınmasında milli ve yerli üretimin ne denli önemini olduğunu biliyoruz, bu bağlamda üretim ve istihdamı desteklemeye devam edeceğiz” dedi.