HABER
Giriş Tarihi : 11-05-2022 11:54   Güncelleme : 11-05-2022 11:54

Vali Şıldak’a Engelliler Haftası Ziyareti

10-16 Mayıs Engelliler Haftası dolayısıyla Türkiye Görme Engelliler Derneği Balıkesir Şubesi, Beyaz Ay Derneği, Zihinsel Engelli Çocukları Koruma Derneği, Türkiye Sakatlar Derneği, Balıkesir Görme Engelliler Gençlik ve Spor Derneği, Otizmli Bireyleri Destekleme Vakfı ile Balıkesir İşitme Engelliler Derneği temsilcileri Vali Hasan Şıldak’a ziyarette bulundu.

Vali Şıldak’a Engelliler Haftası Ziyareti

Toplumun incinebilir kesimlerine yönelik projeli çalışmalarıyla engelli bireylere de devletin şefkatli elini uzatan Vali Şıldak engelli vatandaşların sorunlarının dile getirildiği ve farkındalık oluşturulan Engelliler Haftasını kutladı. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Şıldak, yapılan çalışmalarla engellerin kaldırıldığını ve baş tacı olan engelli bireylerin sosyal hayat içerisinde yer almalarının sağlandığını vurguladı. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hatice Dost’un da bulunduğu ziyarette Vali Şıldak, “Engellilik herkesin yaşayabileceği, duyarlılığın çok yüksek olduğunun bilinmesi gereken bir alan. Onların her zaman yanlarında olduğumuzu bu vesile ile bir kez daha ifade etmek istiyor, herkesin engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, tüm engelli kardeşlerimizin aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür geçirmelerini diliyorum.” diye konuştu.