HABER
Giriş Tarihi : 26-05-2022 13:14   Güncelleme : 26-05-2022 13:17

TARİHE SAHİP ÇIKIYORUZ!

TARİHE SAHİP ÇIKIYORUZ!

Balıkesir’de ve ilçelerinde de Balıkesir Posta Gazetesi ses getirmeye devam ediyor. Posta TV’de Gazeteci Levent Başsaka’nın sunumuyla “Tarih Öncesi & Sonrası Edremit” programının ardından harekete geçen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri zaman içerisinde yok olmaya yüz tutmuş eserleri restore ediyor.

 

Geçtiğimiz yıl Aralık ayında Edremit’te yapmış olduğumuz “TARİH ÖNCESİ & SONRASI EDREMİT” programının ardından Balıkesir Büyükşehir Belediyesi harekete geçti. Tarihi camiler ve diğer önemli zatların mezarları tertiplendi.

 

Ama içler acısı bir durumda olan ve tarihte önemli bir yer sahibi olan Edremit’te bulunan Turanbey Cami ve 40 Şehidin bulunduğu alanda içler açısı bir durumda. Araştırmacı-Tarihçi Güngör Fila ile yapmış olduğumuz programın ardından Mahalleye ismini veren Gazi İlyas Bey’in de kabri düzenlendi.

 

Haberlerimizin ardından harekete geçen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri diğer programlarımızı da izlese Edremit’te bulunan diğer tarihi yerleri düzenleme şansı yakalayabilir.