HABER
Giriş Tarihi : 31-05-2022 09:14   Güncelleme : 31-05-2022 09:28

"SİZDE BİRAZ PROJE ÜRETİN"

SUÇLU ARAYACAĞINA BİRKEZ DE KÖRFEZ İÇİN PROJE ÜRETİN SAYIN ENSAR AT

KLAVYEDEN YAZMAK KOLAY / SUÇLU NE BBB NE KARAYOLLARI / SUÇLU KURAL BİLMEZ SÜRÜCÜLER...

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yaz aylarında nüfus bakımından artış gösteren Zeytinli yolunda Karayolları ile yapmış oldukları çalışmalar nezdinde Zeytinli’ye MDK kazandırarak trafik sorununu bir nebzede olsa rahatlattı.  MDK sistemini ve kuralları bilmeyen sürücüler yüzünden trafik kazaları meydana gelmekte. CHP Milletvekili Aytekin’de konuyu araştırmadan kazaların sebebinin BBB olduğunu iddia ederek, Kavşak sinyalizasyonu olmadan yapılan bu çalışma, binlerce aracı riske atıyor”dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Karayolları ile yapmış olduğu çalışmalar meyvesini vermeye başladı. Karayollarından onaylı bir şeklide geçen Zeytinli Kavşağı’ndan geçen kural bilmez sürücüler yüzünden trafik kazaları meydan gelmekte.

Karayolları tarafından onaylanan ve Karayollarının tabiriyle MDK (Modern Döner Kavşak) ismi ile çalışmalar başlatan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Zeytinli Kavşağının düzenlenmesi çalışmalarının sonuna gelindi.

İstatistiklere göre 2020 yılında 18 kişi maddi ve yaralamalı trafik kazası, 2021 yılında 14 kişi maddi yaralamalı trafik kazası ile 2022 yılında da 4 kişi maddi hasarlı trafik kazası yaptı. Modern Döner Kavşak sayesinde trafik kurallarına uyan sürücüler sayesinde ışıksız bir şekilde bekleme yapmadan Akçay-Altınoluk ve Çanakkale il sınırına kadar gidebilecek.

Yeni yapılan kavşak konusunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni suçlu ilan eden CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, atmış olduğu mailde, “Bu kavşakta bir kişi ölürse sebebi Büyükşehir” olur başlığı atarak suçluyu Balıkesir Büyükşehir Belediyesi yapmış bile.

Sayın Aytekin, Zeytinli-Akçay-Altınoluk-Küçükkuyu ve Çanakkale istikameti yol Karayollarına ait olduğundan dolayı Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Karayollarına göndermiş olduğu düzenlemelerde onay gelirse düzenleme gerçekleştiriyor. Yeni yapılan MDK yolundan geçen sürücüler kurallara uydukları taktirde hızlı ve güvenilir bir şekilde gidecekleri yönde ilerleyecekler.

İleriki aylarda Akçay Kavşağı ile ilgili düzenleme yapılması konusunda Karayollarıyla görüşülüp, sonrasında onay geldiğinde Akçay kavşağında da düzenleme yapılacak.