HABER
Giriş Tarihi : 25-04-2022 10:13   Güncelleme : 25-04-2022 10:13

KOLTUK SEVDALILARI

Edremit Belediyesi Belediye Başkan Yardımcıları, müdürleri ve personelleri iyice koltuk sevdalısı olmuş. Ne vatandaşın derdine çare buluyorlar ne de cevap verme tenezzülünde bulunuyorlar.

KOLTUK SEVDALILARI

 

Edremit Belediyesi sosyal belediyecilik anlamında sınıfta kaldı. Edremit Belediyesini telefonla arayan şehir dışında yaşayan vatandaş gerekli birime bağlamamasından dolayı sıkıntı yaşadığını ifade ediyor. Telefonla, Mail yoluyla, şikâyet bölümüne derdini yazan vatandaşa bizim yayınızdan sonra bir çare bulurlar.

 

Edremit Belediyesi ile ilgili gün geçmiyor ki şikâyetlerin ardı arkası kesilmiyor. Belediye personeliniz rahat çalışma ortamında olsa gerek telefonlara bile bakma, mailleri inceleme, Edremit belediyesinin internet sitesinde yer alan şikâyet bölümüne vatandaş derdini yazmasına rağmen bir türlü geri dönüş sağlayamıyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, Başkan Yardımcıları, müdürleri rahata o kadar alışmış ki personelleri de işlerini baştan sağma yapıyor. Sosyal Belediyecilik anlamında sınıfta kalan Edremit Belediyesi telefonlara da çıkmaz olmuş.

Bundan 1 hafta önce iletişime geçen vatandaş, ailesinden birini kaybetmiş ve bunun sonunda Belediyenin sınırlarında olan Heramis Devre mülkte tapu değişimi yapmak istiyor ama bir türlü telefonda muhatap bulamıyor. Vatandaş şehir dışında olduğundan dolayı derdini anlatacak ne yetkili ne de personel bulamıyor.

Vatandaşın açıklaması şöyle: “Belediniz sınırları içindeki sahibi olunan Heramis devre mülkte tapu değişimi olmuştur. Baba ölmüş ve mirasçılarına geçmiştir. Tüm evrak işlemleri yapılmış, vergiye intikal etmiş ve sonuçlanmıştır. Ancak belediyenize bildirmek için gerekli birime bir türlü bağlanamıyoruz.

Mail gönderdik, telefonla ulaşmaya çalıştık, sitenin istek ve şikâyet hattına yazdık ama sonuç alamıyoruz. Devre mülkte emlak vergisi nasıl oluyor, nasıl ödeniyor, 3 kişinin üstüne olduğunda tek seferde mi yoksa ayrı mı ödeniyor minvalinde sorularımız var. Vatandaş olarak her şeye gereğiyle yapmak istiyor ama bilgi alamıyoruz. Lütfen bu şikâyetimizi ilgili birimine iletiniz”