HABER
Giriş Tarihi : 15-03-2022 15:01   Güncelleme : 15-03-2022 15:24

KAYIKÇI KAVGASINI BIRAKIN

Gazeteciler olmasa Belediyenin 7. Katında kavgaları, gürültüleri, meclis içerisinde üyeliklerin düşürülmesini bilemeyecek.

KAYIKÇI KAVGASINI BIRAKIN

Seçime 2 sene kala mecliste üyelik düşürmeler, kavgalar eksik olmuyor. Zaten Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin elle tutulur bir icraatı da yok ortada. Ondan olsa gerek canı sıkılan meclis üyeleri çocuklar gibi birbirleriyle kavga edip üyelik düşürür oldu.

Evet Büyükşehir Belediyesinin vizyon projeleri yok. Ne yaptın Yücel Başkan dediğimizde aklıma gelenler, “Altınkum sahil düzenlemesi, Edremit sahil düzenlemesi, Bandırma sahil düzenlemesi, Altınoluk sahil düzenlemesi, gibi gibi…” bakın hepsi CHP’nin bulunduğu yerler. Aklınca herhalde AK Partili Yücel Yılmaz seçim zamanında buradan oy toplayacağını zannediyor.

Birde tabi unutmamak lazım en büyük icraatları EMITT Fuarı’nda Balıkesir’i en güzel temsil eden belediye ve 50 Peynirlik Zeytin Kitabından sonra Zeytin Kitabıyla ve Kahvaltı Festivali ile de işi taçlandırdılar.

Gelelim meclis toplantılarına; Balıkesir Büyükşehir Belediyesi önünde araç yoğunluğunu gören vatandaşlar öncesinde “Bugün belli meclis var Marmara Adası’ndan, Dursunbey’e, Burhaniye’den, Bandırma ve diğer Balıkesir’e bağlı olan ilçelerden gelen Belediye Başkanlarının ve meclis üyelerinin toplanıp Balıkesir için yararlı, Balıkesir için hayırlı kararlar alındığını zannediyordu” önceden.

Gazeteciler olmasa Belediyenin 7. Katında kavgaları, gürültüleri, meclis içerisinde üyeliklerin düşürülmesini bilemeyecek.

İYİ Partili Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney’in ve meclis üyelerinin AK Partili Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş’ün meclis üyeliği düşürme projesi ile Bandırma Belediyesi’nde bulunan AK Partili Meclis üyelerinin üyeliklerinin düşürülmesi ile devam etti.

Geçtiğimiz gün Meclis toplantısında yine kavga-gürültü vardı. CHP’liler yine sahnede ortalığı karıştırarak sanki Meclisi ele geçireceklerini zannederek ortalığı tabiri caizse savaş alanına çevirdiler. CHP’liler kendi grup toplantılarında herhalde meclisi şöyle yaparsak sabote ederiz, böyle yaparsak kavga çıkartırız, şöyle yaparsak meclis zora düşer planları yapıyor herhalde.

Ama İYİ Partili Meclis Üyesi Metin Özpınar, “Biz mecliste çalışmaların aksamaması için İYİ Parti nezdinde çalışmaların devamından yanayız” çıkışla CHP’liler ortada kaldı.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın da meclis üyeliğinin düşürülmesi için AK Partili Meclis üyeleri Meclis Başkanı Yücel Yılmaz’a imzalamış oldukları dilekçe ile başvuruda bulundu. Sonrasında Başkan Hasan Arslan, “Ben buradayım. Hodri meydan" diye efe tavırlarıyla meclisi sabote etti.

Gazetecilerin ve meclis toplantısını dinlemeye gelen vatandaşlar, Marmara Adalar Belediye Başkanı Süleyman Aksoy ile CHP’li Edremit Meclis Üyesi Tümdeniz Çelebi’nin tartışmalarına şahit oldu.  Aksoy, “Gönen’i konuş, Balya’yı konuş gündemi konuş” demesinin üzerine Çelebi ise, “Ne konuşacağımı sana mı soracağım” demesinin üzerine Başkan Aksoy, “Aklı sıra şov yapıyor” dedikten sonra meclis üyeleri araya girerek kavganın büyümesine engel oldu.

 

 

Bunlar tam siyasetçi neden mi?
Meclis toplantısı biter sonrasında hiçbir şey olmamış gibi kahkahalar, kol kola girerek hiçbir şey olmamış gibi davranırlar. Dediğimiz gibi bunlar tam siyasetçi. Önce kavga ederler sonra barışırlar.
Bırakın kavgayı gürültüyü seçime 2 sene kalmış işiniz gücünüze bakın.