HABER
Giriş Tarihi : 05-07-2022 11:30   Güncelleme : 05-07-2022 11:30

GÖNEN İLCE MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR !!!!

Gönen’den gelen haberlere göre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atanan iki şube müdüründen sonra Gönen’de sular durulmadı. Şube Müdürleri Y.H ve B.G önce personele baskıları sonucu 1 şefin emekliliğini istediği, 2 şefin ve 2 memurun tayin istediği, ilçe Milli eğitim müdürlüğünde çalışacak personel bulunamadığı haberleri ulaştı.

GÖNEN İLCE MİLLİ EĞİTİMDE NELER OLUYOR !!!!

Olaylara sessiz kalan İlçe Milli Eğitim müdürü Metin ERBAY personelin tayin istemesine engel olamazken, işleri yapacak personel bulunmadığından vatandaşların ve okulların mağdur olduğu bildirildi.

OKUL MÜDURLERİ İSTİFA EDİYOR !!!!

Şube müdürleri Y.H ve B.G in baskıları ve mobbingleri sadece personel ile sınırlı kalmayıp Okul müdürlerini de canından bezdirdiği, En son yapılan Müdürler kurulu toplantısında dilek ve temenniler bölümünde söz alıp mevcut durumdan rahatsızlıklarını dile getiren Gönen Anadolu imam Hatip Lisesi müdürü Cengiz HOCAOGLU konuşması esnasında şube müdürlerinin hakaretlerine maruz kalınca toplantıda bulunan 44 okul müdürü duruma tepki göstererek toplantıyı terk ettiği söylenmektedir. Bu yaşananların üzerine İlce milli eğitim müdürü Metin ERBAY’ın bu duruma sessiz kalırken toplantı esnasında Şube müdürlerinin tavrını devam ettirmesi sonucunda Gönen İmam hatip lisesi Müdürü Cengiz HOCAOGLU’nun Müdürlükten istifa ettiği haberi geldi. Cengiz HOCAOGLU’nun istifasından sonra 4 lise müdürü ve 22 ilk/ortaokul müdürü de istifa dilekçelerini sunduğu, durumu öğrenen Gönen Kaymakamı Dr. Arslan YURT’un devreye girerek istifaları durdurduğu öğrendi.

Bu olayın ardından yaşanan olaylar ve mobbingler ile ilgili olarak 22 okul müdürü şikâyette bulunarak acilen müfettiş talep ettikleri ancak 30.06.2022 tarihinde il Milli Eğitim Müdürü Ali TATLI ilce milli eğitim müdürü Metin ERBAY ve Şube müdürlerini makamına çağırdığı konu ile ilgili bilgi aldığı ve "Karsı çıkan Okul müdürlerine gereğini yapın" diye talimat verdiği belirtiliyor.

30/06/2022 tarihinde Son yapılan toplantıda İlce milli eğitim müdürü Metin ERBAY’ı şikâyet eden okul müdürlerini ve şikâyet konusu Şube müdürlerini bir araya getirmesi sonucu Şube müdürlerinin ilce milli eğitim müdüründen de güç alarak yeniden Okul müdürlerine hakaretler etmesi ve toplantıdan bazı okul müdürlerine " defol cık toplantıdan " demesi üzerine yeni kavgalar çıktığı ve okul müdürlerinin toplantıyı terk ederek istifalarını sunmak üzere hep beraber Gönen kaymakamı Dr.Arslan YURT’un makamına çıkarak yaşanan mobbingin hala devam ettiği ve bu nedenle istifa etmek istediklerini bildirdikleri haberleri gazetemize ulaşmıştır. Aynı zamanda son yapılan toplantıda İlce milli eğitim müdürü Metin ERBAY şikâyet dilekçelerinin içeriğini ve şikâyet edenleri Şube müdürlerine ifşa etmesi ayrı bir olay olmuştur. Gönen milli eğitim camiasında yaşanan bu olayların siyasilere ulaştırıldığı, siyasilerin müdahale etmesi beklendiği de gazetemize gelen bilgiler arasında.