SİYASET
Giriş Tarihi : 24-04-2022 13:55   Güncelleme : 24-04-2022 13:55

“BU AHLAKSIZ BİR TEKLİFTİR”

Milletvekili Yavuz Subaşı: "Sözde soykırım lobisini ve arkasındaki sabotaj şebekesini lanetliyoruz."

“BU AHLAKSIZ BİR TEKLİFTİR”

Balıkesir AK Parti Milletvekili Yavuz Subaşı, “HDP’nin Ermeni Milletvekilinin yüzsüzce teklifini Yüce Türk Milletine hakaret olarak görüyorum ve kendisini şiddetle kınıyorum”dedi.

Milletvekili Yavuz Subaşı konuyla ilgili şunları söyledi: “Hiç kimse milletimize soykırım iftirası atamaz. Yüce Meclis’in çatısı altında birinin bunu yapması ise büyük bir siyasi ahlaksızlıktır.

Bu ahlaksızlığın ve iftiranın kimlerden cesaret alarak gerçekleştiğini Milletimiz biliyor.

Türkiye düşmanlarının soykırım yalanını kabul etmedik, etmiyoruz, etmeyeceğiz.

TBMM çatısı altında görev yapan ve maalesef Milletvekili sıfatı taşıyan bir kimsenin, 1915 yılında Osmanlı Devleti'nde yaşanan olaylar hakkında tarihi ve hukuki dayanaklardan yoksun ve asılsız iddiaları esas alan teklifini reddediyoruz ve şiddetle kınıyoruz.

Bu, ahlaksız bir tekliftir.

Bu teklif, Azerbaycan’nın desteklediği Türkiye ile Ermenistan arasında başlayan normalleşme sürecine dönük de bir sabotaj girişimidir. Sabotaj şebekesi ve sözde soykırım lobisi aynı çatı altında barınmaktadır.

İlgili şahıs derhal Yüce Türk Milletinden özür dilemelidir. Bu konuda gereken hukuki takibatı yapılmalıdır. Bu ifade Türkiye’mize hakaret olup demokrasi ve ifade özgürlüğü ile hiç bir ilgisi yoktur.

Sözde soykırım lobisini ve arkasındaki sabotaj şebekesini lanetliyoruz.

Altılı masanın üyelerinin bu teklife sessiz kalmalarını kınıyor ve bu masa üyelerinin, HDP ile ilişkilerini gözden geçirmelerini hatırlatıyorum.

ASALA Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği diplomatlarımızı da saygı ve rahmetle anıyorum.”