HABER
Giriş Tarihi : 31-07-2022 14:52   Güncelleme : 31-07-2022 15:08

BBB SOKAKTAKİ CANLARI UNUTMUYOR

TEŞEKKÜRLER DUYARLI BBB / TEŞEKKÜRLER VOLKAN KARATEKE

BBB SOKAKTAKİ CANLARI UNUTMUYOR


Bu sıcaklarda bir kap yem bir kap su koyarak sokak hayvanlarına destek olabiliriz. Duyarlı BBB Duyarlı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Volkan Karateke...

Milli Kuvvetler Caddesi'nde bulunan bu siyah tatlı köpeği bilmeyen yoktur. Geçtiğimiz gün Milli Kuvvetler Caddesi'nde dolaşırken sıcaktan bunalan köpek bir giyim firmasının kapısının önünde serinlemek için yattığını gördüm. Biz bu sıcakta duramazken sokak hayvanları ne yapsın.

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Volkan Karateke'yi aradım durumu anlattım ve ertesi gün köpek olduğu yerden alındı. Sonrasında köpek önce tüylerinden sonra da yaralı olan bölgeleri temizlendi.

Dün akşam Milli Kuvvetler Caddesinde dolaşırken hep yatan köpek bu sefer Milli Kuvvetler Caddesinini baştan başa dolaştığını gördüm. Güzel bir olaya vesile olmak beni mutlu etti. Tabiki duyarlı BBB ekiplerinin gayretiyle sokak hayvanları hem susuz kalmıyor hemde yemsiz.

Balıkesir'de sokak hayvanlarının bakımı ve sağlıklı bir şekilde aşıralırını yapımını sağlayan Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri Vetbüs ile Balıkesir'in ilçelerinde ve afet bölgelerinde hizmet veriyor. 

Geçtiğimiz aylarda Marmaris'te çıkan orman yangınındaki hayvanlara da müdahale eden VETBÜS ve VETBULANS ekipleri vatandaşlardan büyük alkış almıştı.

Levent Başsaka