HABER
Giriş Tarihi : 13-06-2022 08:52   Güncelleme : 13-06-2022 09:08

ACIMIZ BÜYÜK

BİTMİŞ YOLDA POZ VEREN SİYASİLER YARIM KALAN YOL NE ZAMAN BİTECEK? ŞOVA GELİNCE VARSINIZ İCRAATA GELİNCE YOKSUNUZ...

ACIMIZ BÜYÜK

Kazada hayatını kaybedenler:
Ayşe Karaca (59), 
Aysel Turhan (46), 
Emine Turhan (67), 
Ayşe Atik (49), 
Süleyman Altıyurt (38), 
Hatice Karakurt (49) 
Meryem Cebel (42) ve 
Ramazan Konak (52)

Yıllardır bitti bitecek, az kaldı, yol oluyordu ama müteahhit kaçtı, bugün bitiyor, bu yıl bitecek, Karayolları işi uzatıyor, bir türlü ödenek çıkmadı gibi söylemlerle yol ile ilgili bilgiler veren siyasiler, belediye başkanları yolun bitmiş bölümlerine şov yaparak, “Bu yıl bitecek ve vatandaşlar rahat bir şekilde kazasız belasız Balıkesir-Dursunbey-Kütahya yolunda ilerleyecek. Ekipler hızlı bir şekilde yolun bitirilmesi için çalışıyor” söylemlerini çok duyduk.

Ama gel gelelim ki siyasilerin şov için kullandığı yolda geçtiğimiz gün 8 vatandaşımız hayatını kaybederken, 12 kişi de yaralandı. Ulusal basında 30 saniyelik bir haber olarak giren trafik kazası yerel basında ise herkes sesini duyurmak için sosyal medyadan ve yerel gazetelerden yolun biran evvel bitirilmesi için çağrıda bulundu. Yerel Basında; "BU YOL BİRAN EVVEL BİTİRİLMELİ, ÖLÜM YOLU YİNE CAN ALDI!, ACIMIZ BÜYÜK, YETER ARTIK..." başlıklarıyla yol için siyasilerden çözüm bulunulması istendi.

Ulusal basında Balıkesir'i duyurmak ve Balıkesir'in reklamını yapan şovmen siyasiler, belediye başkanları, odalar, STK'lar ve bürokratlar birde birlik olsalar da Cumhurbaşkanlığına mı, Karayollarına mı veya başka bir yere başvuruda mı bulacaklarsa bulunsunlar yolun bitimine katkıda bulunsunlar.

Milletvekilleri 2023 seçimleri için çalışmalarına hız verdiği şu günlerde herhalde bu yolları kullanmayacaklar, herhalde çakarlarını yakarak gidecekler, belki de polis eşliğinde önde motorlu polislerle gidecekler, ya da bu yolları kullanacaklar ama sadece akıllarında kalan kaza anı, kaza yeri ve sadece lafta kalacak söylemleri olacak.

Vekillere yolun ne zaman biteceğini sorsak şu cevabı alırız herhalde, "Cumhurbaşkanlığı ve Karayolları Balıkesir-Dursunbey-Kütahya yolu için ödenek ayırdı. Çalışmalar devam ediyor. Bu yıl ya da 2023'te duble yollarla donatacağız Balıkesir'i" diyeceklerdir ne dersiniz?