Haber Detayı
31 Mart 2020 - Salı 10:56 Bu haber 10738 kez okundu
 
Yücel Yılmaz Kampanyaya Öncü Oldu!
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz #BizbizeyeterizTürkiye kampanyasına 6 aylık maaşını bağışladı
GÜNDEM Haberi
Yücel Yılmaz Kampanyaya Öncü Oldu!

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz #BizbizeyeterizTürkiye kampanyasına 6 aylık maaşını bağışlayarak öncü oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘milli dayanışma’ kampanyası başlattı!

Bu kapsamda kampanyaya öncülük eden isimlerin başında 6 aylık maaşını bağışlayan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz geldi!

Kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli dayanışma kampanyası başlattıklarını söyledi. Erdoğan, kendisinin de 7 maaşını bağışlayarak bu kampanyaya destek olacağını belirtti.

“BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM”

* “Biz Bize yeteriz Türkiyem” diyerek başlattığımız bu kampanya için, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından, bir yardım hesabı açıldı. Ayrıca kısa mesaj numaraları üzerinden de bağış yapılabilecek.

*Amacımız, yevmiye ile geçimini sürdüren kesimler başta olmak üzere, alınan tedbirlerden dolayı mağdur olan dar gelirli vatandaşlarımıza ilave destek sağlamaktır.

“YARDIMLARI ULAŞTIRACAĞIZ”

*Her ilimizde ve ilçemizde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı belirleyip, bu yardımları kendilerine sunacağız.

*Gerekirse muhtarlıklarımızı da devreye alarak, kampanyada toplanan paraların en doğru şekilde yerine ulaşmasını temin edeceğiz. Kampanyayı, şahsım olarak, 7 aylık maaşımı bağışlayarak açıyorum.

“TÜM PARTİLERİMİZİ DESTEK OLAMAYA DAVET EDİYORUM”

*Biraz önceki toplantımızda bakan arkadaşlarımız da, aynı şekilde bu ayki maaşlarını kampanyaya bağışlama kararı aldılar.

*Milletvekili ve bakanlar kampanyaya 5 milyon bağışladı. Tabii bazı bakanlarımız çok daha yüksek bağış rakamları da ifade ettiler.

*Meclis'teki tüm milletvekillerimizi, AK Parti başta olmak üzere tüm partilerimizin teşkilatlarını, tüm belediye başkanlarımızı, bürokratlarımızı kampanyaya katılmaya davet ediyoruz.

“HAYIR YARIŞINDA YERLERİNİ ALABİLİRLER”

*Tabii en büyük katkıyı da iş adamlarımızdan, hayırseverlerimizden bekliyoruz. Zekâtlarını Ramazan ayında dağıtmayı düşünen vatandaşlarımız da bu kampanyaya katılarak, hayır yarışında yerlerini alabilirler.

*Kampanyamıza yapılan yardımların şimdiden Hak katında kabul olmasını diliyorum. İnşallah yaşadığımız sıkıntılı günleri geride bıraktığımızda, hatırlayacağımız en güzel şeylerden biri de, işte bu birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma fotoğrafımız olacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yücel, Yılmaz, Kampanyaya, Öncü, Oldu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı