Haber Detayı
21 Mayıs 2020 - Perşembe 16:29 Bu haber 4682 kez okundu
 
YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK BİR KENT İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Büyükşehir yol çalışmalarına hız verdi
YAŞAM Haberi
YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK BİR KENT İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Vatandaşların daha rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edebilmesi amacıyla yol çalışmalarına hız veren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ekipleri, kent genelinde birçok yerde yol çalışmalarını sürdürüyor
 

 

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, kent genelindeki yolların daha güvenli ve konforlu hale getirilmesi için çalışmalarını devam ettiriyor. Pandemi nedeniyle yoğunluğun azalmasını da fırsat bilen Büyükşehir Belediyesi; yol yapım, onarım, bakım ve sıcak asfalt çalışmalarını hızlandırdı.

 

Ayvalık girişinden ilçe merkezine kadar uzanan yaklaşık 2 kilometrelik yolda sıcak asfalt çalışması yapan Büyükşehir Belediyesi ekipleri ayrıca Ayvalık Küçükköy Mahallesi’nde farklı noktalarda kilit parke yol yapım işi ile kaldırım imalatı ve çevre düzenlemesi çalışmalarını sürdürüyor. 
 

 

“YAŞAM KALİTESİ YÜKSEK BİR KENT İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; sıcak asfalttan dönel kavşaklara, kilit parke yol yapımından kaldırım imalatına kadar şantiyeye dönen Ayvalık’taki çalışmaları yerinde inceledi. Çalışan ekiplere kolaylıklar dileyen Başkan Yılmaz, Balıkesir’in tamamında ulaşımı daha konforlu hale getirmek için çalıştıklarını belirterek “Vatandaşlarımızın daha konforlu, eksiklikleri giderilmiş, yaşam kalitesi yüksek bir kentte yaşamaları için gayret ediyoruz.” dedi. 
Başkan Yılmaz, ayrıca Burhaniye’de Börezli ve Kocacami Mahallesi arasındaki yolun 2 kilometrelik kısmında devam eden asfalt çalışmasını da inceleyerek ekiplerden bilgi aldı. 

 

 

KIZIKSA YOLU HİZMETE AÇILDI
Manyas ilçesine bağlı kırsal Kızıksa Mahallesi’ne ulaşımı sağlayan Kocaçay üzerindeki köprü yenilenerek hizmete açan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, 2020 yılının ilk sathi yol kaplamasını Manyas Kızıksa’dan başladı. Ulaşımda ciddi sorunların yaşandığı 11 kilometre uzunluğunda, 7 metre genişliğindeki Kızıksa Yolu tamamlanarak vatandaşların hizmetine açıldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: YAŞAM, KALİTESİ, YÜKSEK, BİR, KENT, İÇİN, ÇALIŞIYORUZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı