Haber Detayı
04 Mayıs 2020 - Pazartesi 15:32 Bu haber 9565 kez okundu
 
VEFA DESTEK EKİBİ VATANDAŞIN HİZMETİNDE
Burhaniye Kaymakamlığı Sosyal Vefa Destek Grunu ekipleri sokağa çıkma yasağı uygulamasında vatandaşlara aralıksız hizmet verdiler
GÜNDEM Haberi
VEFA DESTEK EKİBİ VATANDAŞIN HİZMETİNDE

İçişleri Bakanlığı'nın Koronavirüs Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele kapsamında aldığı tedbirler çerçevesinde sokağa çıkma yasağı uygulanırken Burhaniye Kaymakamlığı Sosyal Vefa Destek Grubu ekipleri vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ettiler. 

 

65 yaş ve üstü ile kronik hastalığı bulunan kişilerle sokağa çıkma yasağı kapsamında bulunan vatandaşların alışveriş, gıda, sağlık ve temizlik maddelerinin temini, bankacılık ve PTT işlemlerinin yerine getirilmesi gibi birçok ihtiyacı karşılamaya devam eden Sosyal Vefa Destek Grubu ekipleri üç günlük sokağa çıkma yasağı uygulaması döneminde de vatandaşlarımıza aralıksız hizmet verdiler. 
Üç günlük sokağa çıkma yasağı döneminde 112, 155, 156 ve Sosyal Vefa Destek Grubunun 422 20 99 nolu iletişim hattına taleplerini ileten 330 vatandaşımızın ihtiyaçları giderildi.

 

Bu hizmetlerle birlikte, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı ve PTT personellerinden oluşan Sosyal Vefa Destek Grubu ekipleri 2-3 Mayıs tarihlerinde, 2022 sayılı yasa kapsamında ödenen yaşlılık maaş ödemelerini 271 vatandaşımızın ikametinde bizzat gerçekleştirdi.

 

Konuyu değerlendiren Kaymakam Hüseyin ÖNER, "İhtiyaçlarını temin için kimsesi bulunmayan 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın hizmetinde olan Burhaniye Kaymakamlığı Sosyal Vefa Destek Grubu ekipleri çalışmalarına aralıksız devam ederken vatandaşlarımız taleplerini 7 gün 24 saat boyunca 112, 155, 156 ve Vefa Sosyal Destek Grubunun 422 20 99 nolu İletişim Hattına iletmeye devam etsinler. #EvdekalBurhaniye diyoruz, “Siz Evde Kalın Biz Getirelim Diyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VEFA, DESTEK, EKİBİ, VATANDAŞIN, HİZMETİNDE, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı