Haber Detayı
30 Mart 2021 - Salı 14:54 Bu haber 9874 kez okundu
 
UZATILSIN
"Salgının seyrine göre parça parça uzatılan bu uygulama 31 Mart itibariyle sona eriyor."
EKONOMİ Haberi
UZATILSIN

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula:

"KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ UYGULAMASI UZATILSIN"

Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula yazılı bir açıklama yaparak, parça parça uzatılan bu uygulamanın 31 Mart itibariyle sona erdiğini belirterek bu sürenin uzatılmasını istedi. Başkan Kula açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

 

"2020 yılının Mart ayı itibariyle Devletimiz, istihdamın korunması amacıyla birçok destek ve düzenlemeyi içeren "Ekonomik İstikrar Kalkanı" paketini uygulamaya koydu. Uygulamaya konulan paket kapsamında, işçi ve işverene fayda sağlayan kısa çalışma ödeneği de yer alıyordu ve aradan geçen 1 yıllık süreçte bu ödenekten 3,7 milyondan fazla çalışan yararlandı.

 

Salgının seyrine göre parça parça uzatılan bu uygulama 31 Mart itibariyle sona eriyor.

Bugün geldiğimiz noktada Koronavirüs tüm dünyada ve ülkemizde, toplumsal ve ekonomik anlamda etkilerini göstermeye devam etmektedir. Salgının etkisinin her sektörde hissedildiği ve vaka sayılarının arttığı bu dönemde, istihdamı koruyucu tedbirlerin salgın süreci son bulana dek devam etmesinin hem işverenlere, hem çalışanlara hem de ülkemize faydalı olacağını düşünüyoruz.

Bu doğrultuda bizler iş dünyası olarak, kısa çalışma ödeneğinin ekonomik ve sosyal şartlar iyileşene kadar sürdürülmesini talep ediyoruz."

Kaynak: Editör:
Etiketler: UZATILSIN,
Yorumlar
Haber Yazılımı