Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 17:19 Bu haber 5001 kez okundu
 
ÜRETEN ÖĞRENCİLER
Balıkesir Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu öğrencileri pandemi sürecinde eTwing projelerine ara vermeden devam etti
EĞİTİM Haberi
ÜRETEN ÖĞRENCİLER

 

 

Balıkesir Kayabey Şehit Ferruh Kulaoğlu Ortaokulu Türkçe öğretmeni Fatma İpek öğrencileriyle birlikte pandemi sürecinde projelerine devam ettiler. Bir Kitap Bin Etkinlik projesi kapsamında ortak ürün için Özgürlük Gezegeni Sanatsal Faaliyetler adı altında karma öğrenci gruplarından oluşan bir takım kurdular.

 

Bu takım İstanbul Osman Saçmacı Ortaokulu, Antakya Abdi İpekçi Ortaokulu, Tuzla Emlak Konut Cemil Meriç Ortaokulu ve Balıkesir Kayabey ŞFK Ortaokulu öğrencilerinden oluştu. Öğrenciler zoom üzerinden toplantılar yapıp tanıştılar fikir alışverişinde bulundular.Özgürlük temalı maniler yazıp,resimler yaptılar,şarkı sözü yazıp bestelediler. Sanat dolu bir etkinlik gerçekleştirdiler.
 

 

 

Bir Kitap Bin Etkinlik projesi kapsamında  öğrenciler evde kaldılar ama boş kalmadılar. Projelerine ara vermeden devam eden öğrenciler Anne Frank 'ın hatıra Defteri'nin bir bölümünü 3 boyutlu hale getirmekti.

 

Proje ekibi öğrenciler  bu etkinliği çok sevdi.Kimi Arka Evde(gizli Ev)  Anne Frank'ın odasını,kimi evin mutfağını, kimi kitabın sonunda günlüğün kitap haline getirilmiş halini boyutlandirdi.  Öğretmenleri Fatma İpek Berekat 'Ögrencilerin  her bir çalışması bize ,çocukların yaratıcılığının sınırsız olduğunu tekrar tekrar gösteriyor. İstersek her şartta öğrenir, eğlenir ve üretebiliriz yeter ki isteyelim' dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÜRETEN, ÖĞRENCİLER, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı