Haber Detayı
22 Nisan 2020 - Çarşamba 16:37 Bu haber 7579 kez okundu
 
UMUT,KIVANÇ,COŞKU VE ONURLA YARINLARA BAKIYORUZ
CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Ahmet Akın, esaretin zincirlerini kıran bir Milletin yazgısına el koyduğu günün 100’üncü yılında coşku, kıvanç ve onurla 23 Nisan’ı kutladıklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
UMUT,KIVANÇ,COŞKU VE ONURLA YARINLARA BAKIYORUZ

Ahmet Akın, “Kuvayı Milliye’nin Başkenti Balıkesir’in bir evladı olarak ne mutlu bana ki 100’üncü yılında kahraman şehrimin, Türk Milleti’nin bir ferdi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir üyesiyim. Bu karanlık günlerde umutla, kıvançla, coşkuyla ve onurla yarınlara bakıyoruz. 23 Nisan kutlu olsun” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, hiçbir zaman karanlığa boyun eğmeden ve karamsarlığa kapılmadan her türlü düşmanla mücadele eden Türk Milleti’nin azim ve kararlılıkla ayakta kalacağını söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yılı vurgusu yapan Ahmet Akın, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında şunları söyledi:

“Bugün, 23 Nisan! Esaretin zincirlerini kıran Türk Milleti’nin yazgısına el koyduğu günün 100’üncü yılında coşku, kıvanç ve onurla Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışını kutluyoruz. Bugün, Kurtuluş Savaşı’nın lideri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Dünya Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, millet egemenliğinin vücut bulduğu kalesi, demokrasimizin temel kurumu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı gün Türk Milleti’nin her ferdi için önemlidir. Benim için de öyle! Kuvayı Milliye’nin Başkenti Balıkesir’in bir evladı olarak ne mutlu bana ki 100’üncü yılında kahraman şehrimin, Türk Milleti’nin bir ferdi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin bir üyesiyim. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin çatısı altında 100’üncü yılda, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde Genel Kurul Özel Oturumunda kutlamalara katılmaktan onur duyacağım. Milli Mücadele döneminde bombalar altında dahi çalışmalarını sürdüren Türkiye Büyük Millet Meclisi, hiçbir zaman karanlığa boyun eğmeden ve karamsarlığa kapılmadan her türlü düşmanla mücadele eden Türk Milleti’nin azimle, kararlılıkla ayakta kalacağının ve demokrasimizin vücut bulmuş halidir. Bizlerin,  ülkemizin geleceği evlatlarımıza bırakacağı en önemli miras, bağımsız, özgür, çağdaş ve aydınlık Türkiye ise Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100’üncü yıl kutlamaları tarihine yakışır şekilde olmalıdır.

Demokrasi kalemiz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı günü ‘bayram’ olarak çocuklarına armağan eden Dünya Lideri Atatürk, çocuklara verdiği değeri ve duyduğu güveni en somut bir şekilde geleceğe taşımıştır. 23 Nisan, Ulusumuzun en değerli varlığı, barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin temsilcileri çocuklarımızın bayramıdır.

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Türk Milleti olarak bizim onurumuzdur, gururumuzdur.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, şehitlerimizi minnetle ve saygıyla anıyor, çocuklarımızın tüm ulusumuzun 100’üncü yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: UMUT,KIVANÇ,COŞKU, VE, ONURLA, YARINLARA, BAKIYORUZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı