Haber Detayı
15 Haziran 2021 - Salı 16:44 Bu haber 1920 kez okundu
 
TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN NESİLLER YETİŞİYOR
MİKROFİLİZLER YETİŞİYOR PROJESİ BAŞARIYLA SONA YAKLAŞTI
EĞİTİM Haberi
TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN NESİLLER YETİŞİYOR

Mikrofilizler Yetişiyor Türkiye- Polonya ortaklı eTwinning projesi başarıyla yürütülerek sona yaklaştı.

TÜKETEN DEĞİL ÜRETEN NESİLLER YETİŞİYOR

Proje kuruculuğunu Karesi Şehit Mesut Yağan Anaokulu öğretmenlerinden Mine BAYGÖNÜL ve Bigadiç Yeşildere İlkokulu öğretmenlerinden Barış ÖZDEMİR’ in kurucusu olduğu  ‘’Mikrofilizler Yetişiyor’’ eTwinning projesi başarıyla tamamlandı. Projenin tamamlanmasında farklı okullardan 12 öğretmen büyük rol oynuyor. 10 Türkiye- 2 Polonya ortağı olan projede BALIKESİR /Karesi Şehit Mesut Yağan Anaokulu müdürü Fatma ALTINSOY ve öğretmenlerinden Gizem ÖZDEMİR, BALIKESİR/ Altıeylül Necatibey Eğitim Fakültesi Anaokulu’ndan Ayşe Aslan GÖÇMENOĞLU, ORDU/ Altınordu Eğitimciler Anaokulu Birnur SEZER ÇOLAK  , İZMİR/ Karabağlar 15 Temmuz Şehitler Anaokulu Burçin TOPCU YAMAN, DENİZLİ/ Merkezefendi Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Mebrule KIVRAK, İSTANBUL/Sefaköy Gül Anaokulu Esra ÖZTÜRK, GAZİANTEP/ Şehitkamil Edebali İlkokulu Naciye ÖZPINAR, POLONYA / Gościcino Szkoła Podstawowa w Gościcinie okulundan Natalia Olszewska-Kurpet ve Kinga Pobłocka görev alıyor.

 

 

 

 

 

 

Öğretmenler bu proje ile mikrofiliz bahçeleri oluşturmayı hedefleyerek öğrencilere bitkilerin yetiştirilmesi için doğaya katkının uygulamalı olarak öğretilmesi amaçlıyor.

 

 

ÇOCUKLAR YAPARAK YAŞAYARAK EĞLENEREK ÖĞRENDİ

‘’Mikrofilizler Yetişiyor’’ projesinde kurucu okullarından Şehit Mesut Yağan Anaokulu Müdürü Fatma ALTINSOY, ‘’Proje çocukların bitki ve toprakla buluşmasına vesile olarak yaparak yaşayarak hayatın içinde öğrenme fırsatı sunuyor bunu yaparken eğitimciler olarak eğitimi eğlenceli kılmayı hedefledik,  işbirliği içerisinde yürüttüğümüz projemizin sonuna yaklaştık kalite etiketi başvurularımıza titizlikle hazırlanıyoruz’’ diye açıkladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TÜKETEN, DEĞİL, ÜRETEN, NESİLLER, YETİŞİYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı