Haber Detayı
03 Nisan 2020 - Cuma 17:25 Bu haber 4460 kez okundu
 
TEV AİLESİ HER ŞARTTA BİR ARADA!
Türk Eğitim Vakfı (TEV) Bursiyerlerinden Bağışçılarına Uzaktan Destek
EĞİTİM Haberi
TEV AİLESİ HER ŞARTTA BİR ARADA!

Koronavirüsü salgını ülkemizde yaygınlaşmaya devam ederken, İçişleri Bakanlığı 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşların evlerinden dışarı çıkmaları, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarını sınırlandırdı. Türk Eğitim Vakfı (TEV), bu doğrultuda ileri yaşta olan bağışçılarını görüntülü arayarak bursiyerleri ve çalışanlarıyla bir araya getirdi.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında alınan ek önlemler neticesinde 65 yaş üstü vatandaşlar sokağa çıkamıyor.  Ekipler 65 yaş üstü vatandaşların taleplerini yerine getirmek için seferber olmuş durumda. AFAD koordinasyonundaki Vefa Sosyal Destek Grubu ekipleri ve belediyelere bağlı ekiplerin çalışmaları sürmeye devam ederken, ileri yaş bağışçıları içinTürk Eğitim Vakfı (TEV) da bu seferberlikte yerini aldı.

Ülkemizdeki ihtiyaç sahibi başarılı gençlerin eğitimine destek olarak, onların geleceğine ışık tutan tüm destekçilerinin her zaman yanında olan Türk Eğitim Vakfı, bağışçılarını bu önemli zamanda yalnız bırakmıyor. Bu mücadelenin olumlu sonuçlanmasında tedbir boyutunun yanı sıra moral – motivasyon tarafında da farkındalığı artırmayı amaçlayan Türk Eğitim Vakfı, bağışçıları ile bursiyer ve çalışanlarını her gün görüntülü olarak bir araya getirip bağışçılarına Türk Eğitim Vakfının kocaman bir aile olduğunu ve her zaman yanlarında olduklarını bir kez daha hatırlatıyor.  

Konu özelinde açıklamada bulunan Türk Eğitim Vakfı Balıkesir Şube Yürütme Kurulu Başkanı Jale Bayraktar “Bağışçılarımız bizim için çok kıymetli. Geçirdiğimiz bu zor zamanlarda onların hatırlarını sormak, morallerini yüksek tutmak için bursiyerlerimizle birlikte düzenli olarak aramalar yapıyoruz.Balıkesir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencisi Beyza ve mezun bursiyerimiz, Güzel Sanatlar Fakültesi Güzel Sanatlar Yüksek Lisans öğrencisi Nevin Aleyna bağışçımız Nahide Hanım ilegörüşme gerçekleştirdiler. Hobi olarak resim yapan Nahide Hanım yaptığı resimler hakkında bilgi verip,resimlerini bursiyerimizegösterdi.Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencilerimiz ile daha sonraki süreçte bir araya gelerek bir sergi açma fikri üzerinde çalışmayı önerdi.  Balıkesir şube personeli Tunca ve Bora ile birlikte bağışçımız Gülten Hanım’ı arayarak  gerçekleştirdiğimiz görüşmede doğum gününü kutlayarak uzun yıllar birlikte olmayı diledik.Bağışçımız TEV Ailesinin bir üyesi olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek karantina günlerinde onu yalnız bırakmadığımız için teşekkür etti.  Biz TEV olarak bu süreçte sosyal mesafeye ve yetkililerin #EvdeKal çağrısına kulak veriyoruz ve bu çağrıya uyarken bağışçılarımızın da yalnız kalmaması için çabalıyoruz. Türkiye’de kocaman bir TEV ailesiyiz. Bu süreçleri dayanışma ve alacağımız tedbirler ile atlatacağımızdan şüphemiz yok” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TEV, AİLESİ, HER, ŞARTTA, BİR, ARADA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı