Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 18:02 Bu haber 6114 kez okundu
 
TARANA VİRÜS
Bu korona virüs insanların başına kendiliğinden mi geldi HAYIR! Kendiliğinden hiçbir şey gelmez şöyle bir bakın insanlık tarihine maalesef insanların pek çoğu ALLAH’a ve peygamberlerine hep isyan edegelmişler. Bu yüzden pek çok kavimler helak olmuş ve tarihin derinliklerine gömülmüş gitmişler çünkü onlar çok zalim insanlardı.
YAŞAM Haberi
TARANA VİRÜS

 

 

 

ALLAH’ın izni olmadan yaprak kımıldamaz. Denizlerdeki balık göz kapağını kendisi açıp kapayamaz gökyüzünde uçan kuşlar kanatlarını kendiliğinden çırpamaz.

***

Her şey mutlaka bir sebep ve bir olaya dayanır. Yüce ALLAH biz kullarına diyor ki Ey insanlar! Siz hiç akletmez misiniz dünyada olanlar ve olacaklar depremler, afetler, rüzgârlar her şey ALLAH’ın iznine tabidir.

***

Bu korona virüs insanların başına kendiliğinden mi geldi HAYIR! Kendiliğinden hiçbir şey gelmez şöyle bir bakın insanlık tarihine maalesef insanların pek çoğu ALLAH’a ve peygamberlerine hep isyan edegelmişler. Bu yüzden pek çok kavimler helak olmuş ve tarihin derinliklerine gömülmüş gitmişler çünkü onlar çok zalim insanlardı.

***

Hepimiz artık çok iyi biliyoruz ki dünyaya son peygamber Hz. Muhammed(sav) den başka artık dünyanın sonuna kadar insanları İslam’a çağıracak bir peygamber gelmeyecek.

***

İncil, Tevrat, Hristiyanlık, Yahudilik ve bütün batıl dinler İslam dini gelince hepsi kaldırılmış olduğundan bütün insanlar ölünce İslam’dan Kur’an’dan hesaba çekilecekler.

***

Bu nedenle başımıza gelen korona virüs gibi, domuz gribi gibi, depremler, afetler, bitmeyen savaşlar ve birçok çeşit çeşit belalarla yüce ALLAH, biz insanları uyarmakta.

***

Çünkü İslamiyet geldikten sonra artık önceki gelip geçmiş kavimlerin başlarına gelen helak yani topluca gazap şeklinde değil de işte böyle başımıza gelen korona virüs gibi salgın hastalıklarla, ölümlerle, depremlerle yüce ALLAH biz kullarını uyarmakta.

***

Hepimizin artık yanlışa değil hak yoluna gitmemiz için ve mutlaka Müslüman olarak imanımızla ölmemiz için yüce ALLAH, biz insanları korona virüs gibi salgın hastalıklarla uyarıyor, ikaz ediyor eğer akıl edebilirsek.

***

İşte bakın ey insanlar! Bu gözle görülmeyen elle tutulmayan Dünyada pek çok insanları adeta ölümlerle kırıp geçiren bu küçücük korona virüs mikrobuyla yüce ALLAH diyor ki ey Hak yolundan yüz çevirenler hadi bakalım çıkarın ellerinizdeki en modern silahlarınızı, atom bombalarınızı veya nükleer silahlarınızı Hey… ABD, Rusya, İngiliz, Çin hadi bakalım öldürün bu küçücük korona denilen virüsü yalnız iyi bilin ki bu virüsler bu mikroplar bitmez; Koronalar gider Taranalar gelir çünkü insanların pek çoğu azdı adeta, uzun yıllardan beri insanlar kendilerini ALLAH’ın yarattığını unuttu.

***

Böylece bilerek bilmeyerek pek çok insan hak din olan İslam’ı bırakıp sanki cehenneme giden yolu tuttu. Hal böyleyken kimileri hala kiliseye kimileri papazlara kimi Hintliler ineklere tapmaya gitti. İşte böyle korona virüslerle, depremlerle, afetlerle yüce ALLAH bütün insanları hak din yani İslam’a yani cennete davet etmiş oldu. Tabi bilene ve anlayana...

***

İşte bir zamanlar Osmanlı Devleti yılmadan usanmadan ellerinde kılıçla at üzerinde Dünyanın bir çok yerine İslamiyet’i götürmüşler eğer bizler de zamanında çalışıp uçak gemilerini yapsaydık, nükleer silahlarımızı yapsaydık; Avrupa’ya, ABD’ye, Rusya’ya, ineklere tapan Hindistan’a, heykellere tapan Japonya’ya, Çine gidip İslamiyet’i oraya götürebilmiş olsaydık belki de şimdi bu korona virüs mikrobundan hiç kimse ölmemiş olacaktı veya ölseler bile birer Müslüman olarak imanlarıyla, belki de her biri şehit olarak ölmüş olacaklardı.

Dua ve selamlarımla

                                                               

Kaynak: Editör:
Etiketler: TARANA, VİRÜS,
Yorumlar
Haber Yazılımı