Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 12:36 Bu haber 3602 kez okundu
 
SÜPRİZ DOĞUM GÜNÜ
Karesi Belediyesi, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında kentte alınabilecek tüm önlemleri almaya devam ediyor.
YAŞAM Haberi
SÜPRİZ DOĞUM GÜNÜ

Belediye Başkanı Dinçer Orkan’ın talimatlarıyla her gün sahada çalışmalar yürüten Karesi Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması getirilen vatandaşları da ihmal etmiyor.
 

Karesi Belediyesi, yeni tip koronavirüsle mücadele kapsamında kentin temizliği ve hijyeni için gerekli çalışmaları yürütürken sokağa çıkma kısıtlaması bulunan vatandaşlar içinde çalışmalarını sürdürüyor. İlk sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 65 yaş üstü vatandaşların mağdur edilmemesi ve ihtiyaçlarının karşılanması için harekete geçen Karesi Belediyesi, İletişim Merkezi 444 99 10 ve Vefa Sosyal Destek Grubu’yla kentte çalışmalar yürütüyor. Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, geçtiğimiz günlerde sokağa çıkma kısıtlaması getirilen 20 yaş altındaki bir gençten gelen isteği cevapsız bırakmadı ve doğum gününü kutladı.

HEDİYESİ KARESİ’DEN

Kendisine sosyal medya hesabı üzerinden ulaşarak sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle arkadaşlarıyla doğum günü kutlaması gerçekleştiremeyeceğini ifade eden genç için sürpriz bir kutlama yapılması talimatını veren Başkan Orkan, kutlamaya telekonferans yoluyla bağlanarak gence mutlu yıllar diledi. Pastanın mumlarının söndürülmesinin ardından genci alkışlayan Başkan Orkan, orada bulunan ekipler aracılığıyla hediyesini göndermeyi de ihmal etmedi. Genç kız ve ailesi, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan’a gerçekleştirilen sürpriz doğum günü için teşekkürlerini ifade etti.

BAŞKAN ORKAN: GENCİNDEN YAŞLISINA TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN YANINDAYIZ

Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, ülkenin gencinden yaşlısına yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele için topyekün bir seferberlik içinde olduğunu vurguladı. Başkan Orkan, “Devletimiz, yeni tip koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında alınması gereken önlemleri diğer ülkelere baktığınız zaman en erken alan ülkelerden biri olma noktasında. Sokağa çıkma kısıtlaması ilk başladığı zaman ekiplerimizle birlikte 65 yaş üstü hemşehrilerimizin ihtiyaçları için seferber olmuştuk. Karesi Kaymakamlığımızın koordinesinde kurulan Vefa Sosyal Destek Grubu’yla da bu yardımların sağlanması noktasında hemşehrilerimize yardımcı olduk. Şimdide yine devletimizin almış olduğu karar doğrultunda sokağa çıkma kısıtlaması getirilen gençlerimiz için neler yapabiliriz noktasında çalışırken bize sosyal medya üzerinden ulaşan bir gencimizin isteğini karşılıksız bırakmak istemedik. Ekiplerimizle evine pastasını ve hediyesini yolladık, bende kendisini telefonla arayarak kutladım. Umarım doğum gününde evde biraz olsun bile canı sıkıldıysa kendisini mutlu edebilmişizdir. Biz gencinden yaşlısına tüm hemşehrilerimizin yanındayız. Herkesin sağlığı, huzuru ve mutluluğu için görev başındayız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: SÜPRİZ, DOĞUM, GÜNÜ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı