Haber Detayı
22 Eylül 2020 - Salı 16:08 Bu haber 4755 kez okundu
 
“Sağlık ve Esenlik”
Balıkesir, Avrupa Komisyonu’nca düzenlenecek tanıtım faaliyetlerine Türkiye’nin “sağlık ve esenlik” turizminde ulusal destinasyonu olarak dâhil edilecek.
YAŞAM Haberi
“Sağlık ve Esenlik”

 

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Balıkesir, Avrupa Komisyonu’nun Sağlık ve Esenlik Turizmi temasıyla gerçekleştirdiği Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Yarışması’nda Türkiye’den 30 ili geride bırakarak Avrupa’nın seçkin destinasyonu oldu.

 

 

 

 

Tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle tanınan Balıkesir, Avrupa Komisyonu tarafından 2019 yılında Sağlık ve Esenlik Turizmi teması ile gerçekleştirilen Avrupalı Seçkin Destinasyonlar Yarışması (EDEN - European Destinations of Excellence) kapsamında Avrupa’nın seçkin destinasyonları arasına katıldı.

 

 

 

 

İlk aşamada Türkiye’den başvuru yapan 30 il arasından ilk 5'e girerek finale kaldı. Afyonkarahisar, Ankara, İzmir ve Kayseri gibi illeri geride bırakarak ödülün sahibi olan Balıkesir, Avrupa Komisyonu’nca düzenlenecek tanıtım faaliyetlerine Türkiye’nin “sağlık ve esenlik” turizminde ulusal destinasyonu olarak dâhil edilecek.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Sağlık, ve, Esenlik”,
Yorumlar
Haber Yazılımı