Haber Detayı
10 Nisan 2020 - Cuma 12:59 Bu haber 4577 kez okundu
 
PES ARTIK!
Sağlığınız bu kadar önemsiz mi?
ASAYİŞ Haberi
PES ARTIK!

Balıkesir’de yeni tip Koronavirüs salgınına yönelik alınan tedbirler kapsamında kapatılan kahvehaneyi kumarhaneye çevirdiler.

 

Jandarma ekipleri, Bigadiç Kozpınar Mahallesindeki bir kahvehanede kumar oynatıldığı ihbarı üzerine harekete geçti. Bigadiç ilçesi Kozpınar mahallesinde bulunan, B.Ö. isimli şahsın işletmeciliğini yaptığı kahvehanede kumar oynandığı bilgisi üzerine jandarma ekipleri harekete geçti.
Alınan duyum üzerine oluşturulan sivil ekiple yapılan kontrolde içeride (8) erkek şahsın iskambil kâğıdı diye tabir edilen kâğıtlar ve pullar ile kumar oynamak amaçlı bir araya geldiği tespit edildi; bu nedenle halkın sağlığını tehlikeye sokacak şekilde bir arada bulunan İ.Y., S.B., E.Ö., E.C., Y.B., A.M.Ö., Ö.G. ve B.Ö. isimli şahıslara "Umumi Hıfzıssıhha Kanununa Aykırı Hareket Etmek" ve "Kumar Oynamak" fiillerinden toplamda (35.000) TL idari para cezası uygulandı.
Bu olayla ilgili olarak Adli makamların talimatıyla kahvehane işletmecisi B.Ö. isimli şüpheli hakkında "Kumar Oynanması için Yer ve İmkân Sağlama" suçundan yasal işlem başlatıldı.


 

Kaynak: Editör:
Etiketler: PES, ARTIK!,
Yorumlar
Haber Yazılımı