Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 13:40 Bu haber 6225 kez okundu
 
Öğrencinin çözemediği soruyu Elbistan Belediyesi cevapladı...
Kahramanmaraş Elbistan'da bir öğrenci, çözemediği soruyu sosyal medya üzerinden belediyeye sorunca, Elbistan Belediyesi soruyu bir öğretmene çözdürerek sosyal medyadan öğrenciyle paylaştı.
YAŞAM Haberi
Öğrencinin çözemediği soruyu Elbistan Belediyesi cevapladı...

Koronavirüs tedbirleri kapsamında okullar dün itibariyle uzaktan eğitime geçti. Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde üniversite sınavlarına hazırlanan Enes Balık isimli öğrenci, çözemediği soruyu sosyal medya üzerinden Elbistan Belediyesi'ne sordu. Belediye, soruyu gönüllü öğretmene çözdürerek fotoğrafını öğrenciye gönderdi. Belediye ve Öğrenci arasında geçen bu diyalog sosyal medyada çok sayıda beğeni aldı

"SEN YETER Kİ EVDE KAL KARDEŞİM"

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde üniversite sınavına hazırlanan Enes Balık, çözemediği matematik sorusunu sosyal medyadan Elbistan Belediyesi'ne sordu. Belediye, soruyu gönüllü öğretmenlere çözdürüp, cevabını "Sen yeter ki evde kal kardeşim" notuyla paylaştı.Koronavirüs tedbirleri kapsamında evde kalarak üniversite sınavına hazırlanan Enes Balık, bir matematik sorusunu çözemedi. Balık, sorunun çözümü için Elbistan Belediyesi'nden yardım alabileceğini düşünerek sorunun fotoğrafını "Çözemediğim sorulara benim belediyem çözüm bulur" notuyla Twitter'da paylaşıp, Elbistan Belediyesi'ni etiketledi.

'10/10 BELEDİYESİN'

Elbistan Belediyesi, Enes Balık'ın bu talebine kayıtsız kalmadı ve soruyu evinde kalan öğrencilere yardımcı olmak için çalışan bir gönüllü öğretmene gönderdi. Belediye, sorunun cevabını 40 dakika sonra Twitter'dan "Sen yeter ki evde kal kardeşim" notuyla paylaştı. Paylaşımın altına onlarca olumlu yorum yapıldı. Enes Balık ise paylaşımın altına "10/10 belediyesin be. Teşekkür ederim" yorumunu yaparak, belediyeye teşekkür etti.


 

Öte yandan Elbistan Belediyesi'nin 'Evde Kal' kampanyasına destek vermek amacıyla gönüllü öğretmenlerle irtibat halinde olduğu, öğrencilerden gelecek soruları branş öğretmenine yönlendirip çözümü öğrenciye ulaştırdığı belirtildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Öğrencinin, çözemediği, soruyu, Elbistan, Belediyesi, cevapladı...,
Yorumlar
Haber Yazılımı