Haber Detayı
29 Haziran 2020 - Pazartesi 13:06 Bu haber 1767 kez okundu
 
MOR İSYAN
Biz ekmeğimizi bu araçlardan çıkartıyoruz
YAŞAM Haberi
MOR İSYAN

Mor Otobüs şoförleri, “Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Başkanım sizleri seviyoruz. Yalnız dilekçelerimize bakın, biz size ulaşamıyoruz

 

Devletimiz ücretsiz olarak taşıdığımız kişilerin ücretlerini ödemekte. Ama Belediye bu paraları bu korona virüs döneminde bile bizden kesmektedir. Diğer komşu illerde Belediyeler otobüs işletmecilerine 4 aylık ücretsiz biniş paralarını vererek destek olmaktadır. Bizim belediyemiz ise bırakın destek olmayı gelen paralardan kesinti yaparak bizleri mağdur ediyor…”

 

“TREN GARININ OLDUĞU ALANDA TUVALET YOK”
Kampüs Hattını sırtlayan MOR OTOBÜS çalışanları isyan bayrağını çekti. Kapalı Spor Salonunun önünden Tren Garının bulunduğu alana gelen otobüs sahipleri bu durumdan şikâyetçi olduklarını ifade ederek, “Bizleri buraya attılar ve burada mağdur olduk. Sıcağın anlında hem araçlarımız bozuluyor, hem de kendimiz gölge yer olmadığından dolayı sıcakta çalışamaz hale geliyoruz. Burada tuvalet yok, yemek yiyeceğimiz yer yok, birde üstüne üstlük sıcak olunca zor durumda kalıyoruz” dedi.

 

 

“ARAÇLARIMIZ BOŞ GİDİYOR BOŞ GELİYOR”

Kampüs Birlik Çalışanları ve üyeleri olarak 2000 yılından buyana bu işin içinde olduklarını söyleyen çalışanlar, “Fakat bu son süreçte korona virüs dalgası ile beraber çok mağdur durumdayız. Günlük 2-3 araba çalışmakta. Belediyeden destek bekliyoruz. İş var diyorlar. Sınav var diyorlar erkenden işe geliyoruz. Görüldüğü gibi sabah sınav vardı ama 3 araç çıkabildi. 
 

 

“DİĞER İLLER DESTEK OLUYOR BİZİM BELEDİYEMİZ

DESTEK OLMUYOR”
Diğer illerde esnafına destek çıkıyorlar. Ama biz kendi belediyemizden destek bulamıyoruz. Yaklaşık 12 Mart ayından buyana kontak kapatmış bulunuyoruz. Geçimimizi bu işten sağlıyoruz. Fakat 4-5 araç ile olacak değil. Öğrenci olmadığından dolayı işlerimiz olmuyor. Boş gidiyoruz, boş geliyoruz. Otobüslerimize sadece ücretsizler biniyor. Mazot parasını çıkaramaz olduk.

 

 

“OTOBÜSLER SICAKTA ÇABUK BOZULUYOR”
Eskiden kapalı spor salonu önünde yer alıyorduk. Fakat yaklaşık 1 ay önce buraya gelmemiz istendi. Burada yazıhanemiz yok, tuvaletimiz yok. Burada çok mağdur durumdayız. Yeni kalkış noktamız burada olduğunu belirttiler. Araçlarımızı güneş etkilemekte. Araçlarımız sıcakta kalıyor ve çabuk bir şekilde bozuluyor. 

 

 

“BİZ BORÇLARIMIZI ÖDEMEYECEĞİZ DEMİYORUZ”
Belediyeye borçlarımız var Belediyeye BTT komisyonları hale kesilmekte. Zaten biz açız. Devletin vermiş olduğu yaklaşık ücretsiz 18 kişi taşıma kapasitemiz var. Sağlıkçıları, engellileri, belediye çalışanlarını, emniyet görevlileri gibi kişileri ücretsiz taşıyoruz. Devletin vermiş olduğu 1000 TL para var ama borcumuz var diye bu ücreti bizden kesiyorlar. Çevre illerde otobüs esnafına destek olmakta. Ama bizim belediyemiz bize destek olmuyor.

 

Manisa Saruhanlı ‘da otobüs sahiplerine araçlarının depolarını doldur diyerek destek oluyorlar. Diğer belediyeler yapıyorsa bizim belediğimizde yardım yapsın bizlere. Manisa Belediyesi 65 yaş üstü gelen 1000 TL paralarını 4 aylık önden vererek şehir içi otobüs seferi yapan kişilere yardımda bulunmuş. 4 aydan beri evlerimize ekmek götüremiyoruz. Gider var ama gelir yok. Kazancımız yok. Kiramızı ödeyemez olduk. Bu zaman zarfında bizlerin elimizden tutup bizlere yardımcı olmalarını istiyoruz. Gelirimiz sadece bu araçlardır. BAĞ-KUR borcumuzu ödeyemediğimiz için sildirerek faiz ödemeye devam ediyoruz. “

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MOR, İSYAN, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı