Haber Detayı
14 Haziran 2021 - Pazartesi 15:45 Bu haber 3594 kez okundu
 
MÖNTRO ÇIKMAZI
Bugün bütün dünya siyasetçileri ve liderleri arasında bir numara sayılan Türkiye'nin lideri gururumuz Erdoğan Başkan işini ve siyaseti çok iyi biliyor.
GÜNDEM Haberi
MÖNTRO ÇIKMAZI

            Bugün bütün dünya siyasetçileri ve liderleri arasında bir numara sayılan Türkiye'nin lideri gururumuz Erdoğan Başkan işini ve siyaseti çok iyi biliyor. Erdoğan Başkan diyor ki önce İstanbul Kanalı yapılacak ve dünya ya bu zorunluluğun gerekçelerini anlatarak artık boğazlarımızdan geçen ve bilhassa petrol tanker gemileri gibi gemilerin geçişleri sırasında İstanbul Boğazından ve  tarihi yalılarımızdan tutunda İstanbul'un birçok yerleri her zaman büyük kazaların, yangınların yaşanabileceğini göz önünde tutarak böyle tehlikeli olabilecek gemilerin bundan böyle yapılacak olan İstanbul Kanalından geçmelerini ve İstanbul'un tarihi yalılarını daha güvenli kalabilmesi için boğazlardan geçecek gemilerin bir bölümünü yapılacak İstanbul Kanal'ına yönlendirme mecburiyetinde olduğumuzu bütün dünyaya bildirerek böylece yıllar önce kabul edilen Möntro Antlaşmasının giderek tamamen ortadan kaldırılmasının ilk adımını da böylece atmış alacağız.

 

         Tabi İstanbul Kanal'ını açtık diye bir bildiri ile Möntro Sözleşmesinin kaldırılamayacağını Başkan Erdoğan çok iyi bildiği için savunma sanayilerini durmadan güçlendirerek 2023-2025 yıllarında savunma sanayilerinin gücüyle düşmanları korkutacak silahlarla birlikte Möntro Antlaşmasını cart cart yırtıp düşmanlarımızın yüzlerine fırlatacağız. İşte o zaman Mısır devletinin Süveyş Kanalından her yıl 5 milyar Dolar kazandıkları gibi bizde her yıl boğazlardan ve yapacağımız İstanbul Kanalından her geçen gemi geçişlerinden belki de Süveyş Kanalından çok daha fazla paralar kazanmak varken İstanbul Kanalı yapılmasın diyerek karşı çıkanların hepsi başta Millet İttifakı denen partiler sonra İBB Başkanı İmamoğlu, İstanbul Kanalının yapılmasının yanlış olduğunu devamlı söylemleri ülkemizin kalkınmasını adeta önlemek için bilerek veya bilmeyerek art niyetlerini arta yere koymuş oluyorlar.

 

        

         Oysa CHP iktidar olduğu o 1940'lı yıllarda Möntro Antlaşmasını ortadan kaldırmak için adeta tek bir adım bile atmamış. Sadece Ezan, baş örtüsüyle uğraşırken, boğazlarımızdan bedavadan gelip geçen gemiler adeta su akar Türkler bakar misali. Her çeşit gemiler gelip geçiyorlar.

 

         Oysa Mısır devleti Süveyş Kanalından yer yıl 5 milyar Dolardan fazla paralar kazanırken biz ise sadece kılavuz isteyen gemilerden çok küçük paralar alabiliyoruz. İşte biz bu haksızlıktan kurtulmak için eğer CHP hükümeti 1940 yıllarından başlayarak yarının subay olacak general, amiral olacak ast subay öğretmen olacak onların daha okul kayıtları başlarken her birini sıkı bir güvenlikten geçirerek kimdir nedir, dinine, vatanına bağlılığı yalan söyleyen birimidir, sözünde duran birimidir diye o günkü yetkililer o 1940 yıllarında işi ciddiye alarak sıkı bir araştırmadan geçirmiş olsaydılar şimdi ülkemizde ne 27 Mayıs darbesi olurdu ne bir başka darbe nede Fetöcü denen 15 Temmuz hain generaller ve subaylar ülkemizde olmamış olurdu.

 

 

         İşte yine yurt dışına görevli olarak gönderilen subay, ast subay ve her türlü öğretim üyelerini zamanında aileler ve okullar çocuklarımızı ve gençlerimizi İslami ölçüler içerisinde yetiştirilmiş olarak yurt dışına gönderilmiş olunsaydı başta ABD olmak üzere hiç bir düşman devlet gönderdiğimiz bazı subayları ve ayrıca tahsil için giden vatandaşlarımızın gençlerimizin beyinlerini yıkayacak dünyada böyle bir sabun çeşidini asla bulamazlardı ve ayrıca beyin göçü diye yurt dışına gidip de yıllarca düşman ülkelerinde üç kuruş daha fazla para kazanacağım diye beyinlerini düşman devletler için değil de kendi ülkelerine dönerek gerçek beyin sahipleri olanlar din için, vatan için o güzel beyinlerini ülkemizde kullanmak için kısa mesafeden ülkemiz Türkiye'mize hizmet etmek için biran önce dönmüş olurlardı.    

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÖNTRO, ÇIKMAZI,
Yorumlar
Haber Yazılımı