Haber Detayı
03 Haziran 2020 - Çarşamba 16:25 Bu haber 8307 kez okundu
 
MECLİS TOPLANDI
Balıkesir Ticaret Odası olağan Meclis Toplantısı Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın başkanlığında video konferans yöntemiyle gerçekleştirildi
YAŞAM Haberi
MECLİS TOPLANDI

Toplantının açılışında konuşan Balıkesir Ticaret Odası Meclis Başkanı Sn. Okan Telaşeli “Koronavirüs sürecinde yeni bir döneme girdik. Artık normalleşme surecindeyiz. Umuyoruz ki, bu süreci de başarıyla atlatarak ikinci bir salgına sebebiyet vermeden normal hayatımıza döneriz.

 

Toplantımızın devamında Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı ve Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz bizlerle birlikte olacaklar ve Normalleşme Sürecini değerlendireceğiz.” dedi. 
Daha sonra söz alan Balıkesir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Kula “Koronavirüs süreci hepimiz için çok zorlu geçiyor. Bu süreçte iş yerlerini kapatmak zorunda kalan ve yaklaşık 2,5 aydır faaliyeti olmayan üyelerimiz vardı. 1 Haziran itibarıyla iş yerlerimizi açtık. Tekrar hayata başladık. 

 

 

Bizler Balıkesir İş Dünyası olarak Koronavirüse yenilmedik. Aldığımız önlemlerle mücadelemizi sürdürüyor, artık normalleşiyoruz. Balıkesir esnafı, tüccarı, sanayicisi olarak işimizin başındayız. 
Türkiye’yi doyuran İl Balıkesir olarak bu süreçte de üretmeye devam ettik. Tarım ve hayvancılık üretimimizle, gıda sanayimizle Ülkemizi doyurmaya devam ettik. 

 

 

Bu yıl ayrıca özellikle yaz döneminde turizm sektörümüz, dağ turizmi, deniz turizmi, kaplıca turizm ve alternatif turizm imkanlarıyla Akdenizli turizmcilere göre çok daha avantajlı bir şekilde hizmet vermeye devam edecektir. Önümüzdeki dönem İlimiz için de bir fırsat dönemi olacaktır. Allah tüm üyelerimize hayırlı kazançlar versin. Normalleşme süreci ila başlayan yeni dönemin eskisinden daha iyi olmasını diliyorum. 

 

Toplantımızın devamında bizlerle birlikte olacak olan Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız ile hem Koronavirüs Sürecinin başlangıcından bugüne kadar olan dönemini hem de 1 Haziran tarihinden itibaren başlayan Normalleşme Dönemini değerlendirme imkanı bulacağız. ‘dedi.
 

Toplantının devamında Vali Ersin Yazıcı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Koronavirüs süreci hakkında değerlendirmelerde bulunarak 1 Haziran tarihinden itibaren başlayan Normalleşme Döneminde yapılacaklar ile alınacak tedbirler hakkında bilgi verdiler.
 

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptığı konuşmada “Tüm dünya için zorlu bir süreç olan Koronavirüs Salgını sürecini Sayın Valimiz ile koordine bir şekilde aldığımız önlemlerle herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadan geçirdik. Bundan sonraki Normalleşme döneminde de önlemlerimiz uygulamaya devam edeceğiz. Maske kullanımı, sosyal mesafe, hijyen kurallarına dikkat etme gibi konularda vatandaşlarımıza gerekli uyarıları yaparak çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi. 
 

 

Vali Ersin Yazıcı yaptığı konuşmada 2,5 aydır yaşadığımızı pandemi sürecinde devletin bütün kurumları ile uyumlu bir şekilde çalışarak, ortak akıl üreterek bu dönemi yönetmeye çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Bu da birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmemizden kaynaklanıyor. Bundan sonra önümüzdeki yeni bir süreç var. Bu dönem ekonominin hızlanması ve üretimin artması gereken bir dönem olarak karşımızda duruyor. Bugüne kadar gösterdiğimiz birlik ve beraberlik duygusuyla bu dönemi de hep beraber aşacağımıza inanıyorum.” dedi.  
Toplantı Meclis ve Meslek Komite Üyelerinin sorularının cevaplanması ile son buldu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MECLİS, TOPLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı