Haber Detayı
05 Haziran 2020 - Cuma 15:29 Bu haber 12014 kez okundu
 
MASKE ÜRETİMİNDE BÜYÜK BAŞARI
Kadınların hazırladıkları maskeler, pamuklu kumaştan üretiliyor ve yıkanarak yeniden kullanılabiliyor
SAĞLIK Haberi
MASKE ÜRETİMİNDE BÜYÜK BAŞARI

Susurluk halkının maske ihtiyacını karşılayan Ömür-Üreten kadınları, Atatürk Parkında bulunan atölyede maske üreterek, dayanışma sürecine katkı sunmaya devam ediyor

 

Susurluk Belediyesi Ömür-Üreten Kadınları, salgın döneminde 11 Mart'tan bugüne kadar 98.568 maske 525 tulum üretti ve üretilen bu maskeler, belediye tarafından vatandaşlarımıza ücretsiz olarak dağıtıldı.

 

Belediye Başkanı Nurettin Güney;” Susurluk genelinde salgınla mücadele için gece gündüz çalıştık. Ömür-Üreten kadınlarımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Koronavirüs ile mücadelemizde evlerinde kalarak, sosyal mesafe kurallarına uyarak bizlere destek olan bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Belediye çalışanlarımıza ve Kent Konseyimize teşekkür ediyorum. Bu zor günleri dayanışmayla geride bırakacağız,” dedi.

 

Ömür-Üreten kadınları, sürece katkı verdikleri için mutlu olduklarını ifade ederken “Belediye Başkanımız Nurettin Güney her zaman bizim yanımızda. Biz de bu zor dönemde birbirimize destek olmak istedik. Bu süreci Başkanımızın da belirttiği gibi dayanışma ruhu ile aşacağımıza inanıyoruz” diyor.

 

Kadınların hazırladıkları maskeler, pamuklu kumaştan üretiliyor ve yıkanarak yeniden kullanılabiliyor. 
Susurluk Belediyesi yetkilileri ihtiyaç dahilinde maske üretiminin devam edeceğini belirtiyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MASKE, ÜRETİMİNDE, BÜYÜK, BAŞARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı