Haber Detayı
05 Kasım 2020 - Perşembe 14:49 Bu haber 7006 kez okundu
 
KİTABIN GELİRİ AYVYALIK FİDANLARINA
Şehir dışında okuyan Ayvalıklı gençlere maddi destek vermek amacıyla kurulan Ayvalık Eğitime Destek Derneği’ne bir katkı da yazar Sevsen Aslantepe’den geldi.
EĞİTİM Haberi
KİTABIN GELİRİ AYVYALIK FİDANLARINA

 

Yazar Sevsen Aslantepe, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen imza gününde; ‘Adı Soyadı: Çocuklarının Annesi’, ‘Yalnız Değildi Yalnızlık’ ve ‘100 Yıllık Mutluluk’ isimleri kitaplarını  imzaladı, okurlarıyla sohbet etti. Yazar, kitaplarından elde ettiği geliri son kuruşuna kadar Ayvalık Eğitime Destek Derneği’ne bağışladı. Yazar Aslantepe, gençlere destek vermenin Ayvalık’ta yaşayan ekonomik koşulları uygun herkesin kentlilik bilinci görevi olduğunu belirtti.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine burs imkanı sağlamak için imza gününde satılan kitaplarının tüm gelirini bağışlayan Sevsen Aslantepe'ye, Eğitime Destek Derneği Başkanı olarak teşekkür plaketi takdim etti. Başkan Ergin, “Ayvalık halkı olarak bir enerji ve güç birliği yarattık bunun yansımaları çok olumlu olarak geri dönüyor. Çok sayıda hayırsever bağış yarışına katılıyor. Yazar Sevsen Aslantepe de herkese örnek olacak bir dayanışma örneği gösterdi. Kendisine destekleri nedeniyle çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: KİTABIN, GELİRİ, AYVYALIK, FİDANLARINA,
Yorumlar
Haber Yazılımı