Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 17:23 Bu haber 9525 kez okundu
 
İVRİNDİ’NİN MAHARETLİ ELLERİ SERİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI
İvrindi Maharetli Eller üretimlerine evlerinde çalışarak da devam ediyor.
SİYASET Haberi
İVRİNDİ’NİN MAHARETLİ ELLERİ SERİ MASKE ÜRETİMİNE BAŞLADI

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz önderliğinde kurulan Halk Eğitim ve BALMEK işbirliği ile faaliyetlerini yürüten İvrindi Maharetli Eller Yaşam Merkezi kendinden söz ettirmeye devam ediyor. 


Belediye Başkanı olduğu İvrindi’de hem sosyal ve kültürel, hem de hizmet anlamında güzel işlere imza atan Başkan CENGİZ, dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de önüne geçilmek amacı ile çalışmaların dört koldan sürdüğü koronavirüs salgını sebebiyle ihtiyaç haline gelen MASKE imalatı için  İlçesinde Maharetli Eller Yaşam Merkezi’nde üretimlere başladı.


Üretimlerin salgın dolayısıyla kursiyerlerin evlerde sürdürdüğünü belirten Cengiz ; “ İvrindi Belediyesi Maharetli Eller Yaşam Merkezi ve BALMEK işbirliği ile koronavirüs salgını sebebi ile vatandaşlarımız ve sağlık kuruluşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla maske üretimine hijyenik ortamlarda başladık. Halkımızın sağlığını korumasına fayda sağlamak için 10 bin maske dağıtımını en kısa sürede tamamlayacağız. Talep olması halinde daha fazla üretim gerçekleştirebiliriz, İvrindi Belediyesi ve Maharetli Eller Yaşam Merkezi olarak o güce sahibiz. Üreten kadınlarımız her zaman farkındalık yaratarak hareket ediyorlar” mesajını verdi

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İVRİNDİ’NİN, MAHARETLİ, ELLERİ, SERİ, MASKE, ÜRETİMİNE, BAŞLADI,
Yorumlar
Haber Yazılımı