Haber Detayı
11 Ağustos 2020 - Salı 14:20 Bu haber 2140 kez okundu
 
İVRİNDİ’DE YOLLAR OLUYOR, YÜZLER GÜLÜYOR
İvrindi’de İlçe genelinde asfalt bulunmayan mahallelerde Büyükşehir Belediyesi desteği ile asfaltlama çalışmaları başladı.
- Haberi
İVRİNDİ’DE YOLLAR OLUYOR, YÜZLER GÜLÜYOR

İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz’in asfalt olmasını istediği güzergahlar üzerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın talimatları ile ekipler çalışma başlattı.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri İvrindi ilçe genelinde mahalleler arası asfalt olmayan mahalle yollarının asfaltlama çalışmalarına ilk start Büyük Ilıca, Gebeçınar ve Küçük Ilıca mahallelerinde verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Turhan, Büyükşehir Yol Şube Daire Başkanı Gökhan Mit, Yol Şube Müdürü Serhat Sanu, İlçe Meclis üyeleri ve mahalle muhtarları asfaltlama çalışmalarının yürütüldüğü güzergah üzerinde inceleme gerçekleştirip, mahalle halkı ile bir araya geldiler.

Yol Medeniyettir

Ekiplerin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “Yol medeniyettir anlayışı ile halkımıza rahat ulaşım imkanı yaratmak ve kırsal bölgenin en büyük sıkıntılarının başında başında gelen yol sorununu planlanan çizelge dahilinde aşmak ve halkımızın refah seviyesini arttırmak adına İvrindi ilçemizde ekiplerimiz çalışmalara başladı. Bizler de yol ekiplerimizin yürüttüğü çalışmaları yerinde inceleyip Madra’nın doğa harikası, tabiat ile iç içe olan mahallelerini gezip, güler yüzlü hemşehrilerimiz ile buluştuk.

 

Mahalle Halkımızın Yüzü Güldü

Çalışmaları yerinde inceleyip mahalle halkı ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz “ Asfaltlanan mahallelerde bir araya geldiğimiz hemşehrilerimiz gayet mutlu. Büyük Ilıca mahallemizde çalışmaları noktaladık, şimdi Gebeçınar ile Küçük Ilıca mahalleleri arasında çalışmalar sürüyor. Asfalt olmayan mahallelerimizde İvrindi geneli çalışmalar sürecek. Balıkesir geneli kırsalı ve merkezi ile 1000’e yakın mahallemiz mevcut. Her mahallemizde yaşanan sorunları birebir takip edemeyebiliyoruz. İvrindi Belediye Başkanımız Yusuf Cengiz ekibi ile ilçe genelinde asfalta ihtiyaç duyulan mahalleler ile ilgili bir dosya hazırlayarak bize talepte bulundu ve aldığımız ortak karar neticesiyle çalışma başlattık. İnşallah tüm ilçelerde bu çalışmaları yayacağız. Yolsuz mahalle, yüzü gülmeyen hemşehrimiz kalmayacak” dedi.

 

Desteklerinden dolayı Yücel Yılmaz Başkanıma Teşekkür Ediyorum

Yürütülen çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getiren İvrindi Belediye Başkanı Yusuf Cengiz “Bizler seçim zamanı geldiğinde mahalle mahalle, sokak sokak gezerek ilçenin nabzını tuttuk. Özellikle Madra bölgesindeki mahallelerinde bazı yolların hiç olmadığını her yerin toz revan içinde olduğunu gördük. Biz halkımıza o zaman yollarınızı asfalt yapacağız sözünü verdik. Büyük Ilıca mahallemizi Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz sayesinde tozdan kurtardık.

Cumhuriyet tarihinden bu yana asfalt yüzü görmemiş Gebeçınar- Küçük Ilıca mahallerimizde de asfaltlama çalışmaları sürüyor. Belirlediğimiz farklı noktalarda da çalışmalar devam edecek. Bu güzergahlar içerisinde en büyük mağduriyeti yaşayan mahallelerimiz arasında yer alan Akçal- Akçalören mahallelerimiz var. Gene  hiç asfalt bulunmayan bir diğer mahallemiz Çelimler. Bununla birlikte Kılcılar ile İkizce mahallesi bağlantı yolu aciliyet durumunda bulunan güzergahlarımız. Büyükşehir Belediye ekiplerimiz çalışmalarını yoğun tempo ile sürdürüyor. İlçe geneli bir çok noktada asflatlama çalışması sürecek.

Bizlere her konuda desteklerini esirgemeyen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz, Daire Müdürlerimiz ve Büyükşehir Belediye personeline teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İVRİNDİ’DE, YOLLAR, OLUYOR,, YÜZLER, GÜLÜYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı