Haber Detayı
27 Nisan 2020 - Pazartesi 12:27 Bu haber 2636 kez okundu
 
İVRİNDİ BELEDİYESİ’NDEN YARDIM ELİ
İvrindi Belediyesi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Tümad Madencilik ve Aydeniz Et işbirliği ile İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara Gıda Yardım Paketi Dağıtıyor.
YAŞAM Haberi
İVRİNDİ BELEDİYESİ’NDEN YARDIM ELİ

İvrindi Belediyesi tarafından yardıma muhtaç vatandaşlara gıda yardım paketi dağıtılıyor. İvrindi Belediyesi öncülüğünde, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, ilçede faaliyetleri yürüten TÜMAD madencilik yöneticilerinin destekleri ve kısa süre içerisinde ilçede faaliyete girecek olan AYDENİZ ET şirketinin katkıları ile yardım paketleri hazırlandı. Belediye imkânları ve hayırseverlerin destekleri ile hazırlanan kolilerin dağıtımı gerçekleştirildi. İvrindi Belediyesi tarafından dağıtımı gerçekleştirilen yardım kolilerinin içerisinde pirinç, mercimek, bulgur, kuru fasulye, toz şeker, çay, zeytin, makarna sıvı yağ ve un bulunuyor.

 

Başkan Yusuf Cengiz, “Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz bu süreçte ve içinde bulunduğumuz durumu göz önünde bulundurarak İvrindi Belediyemiz tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza koli diye tabir ettiğimiz genel ihtiyaçlarını bir nebze de olsa karşılamak adına gıda yardımında bulunuyoruz. Bu yıl ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırmak üzere toplamda 2000 paket hazırladık. Bu da genel olarak 2000 aileye tekabül ediyor.

 

 


Bu süreci hep birlikte kenetlenerek atlatacağız
Binlerce vatandaşa, ailemize belediyemizin imkânları ve hayırsever insanlarımızın katkı ve destekleri ile oluşturmuş oldukları kolilerimizi dağıtıyoruz. Muhtarlarımız ile mahallemizin cami görevlilerinin belirlediği liste dahilinde ve diğer kriterlere göre tespit etmiş olduğumuz mahallelerde ihtiyaç sahibi olduğuna inandığımız insanlarımıza bu kolileri iaşe ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile dağıtıyoruz” şeklinde konuştu.


İvrindi Belediyesi olarak rahmet ayında, bereket ayında ve içerisinde bulunduğumuz korona virüs salgınından dolayı işini kaybeden veya işinde sekteye uğrayanlar öncelikli olmak üzere ihtiyaç sahiplerine merhem olmaya çalıştıklarını ifade eden Başkan Cengiz sözlerine şöyle devam etti: “Bu duygu ve düşüncelerle inşallah her geçen gün biraz daha artan oranda ve sayıda, bu desteklerimizi bu yardımlarımızı vermeye çalışacağız.

 


Bu paketlerin hazırlanmasında bize destek olan Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve hayırseverlerimiz TÜMAD Madencilik, AYDENİZ ET yetkililerine, bununla birlikte dağıtılmasında emeği geçen tüm ekibimize teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İVRİNDİ, BELEDİYESİ’NDEN, YARDIM, ELİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı