Haber Detayı
14 Mayıs 2020 - Perşembe 10:24 Bu haber 17680 kez okundu
 
HAZIRLIKLI OLUN
Bayramda sokağa çıkma yasağı gündemde: Erdoğan'ın kurmayları, vatandaşın yasağı desteklediğini belirtti
GÜNDEM Haberi
HAZIRLIKLI OLUN

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a önceki gün gerçekleştirilen MYK toplantısında bilgi veren kurmaylar, yapılan araştırmalarda vatandaşın bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediğini belirttiler

 

Toplantıda 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı uygulanabileceğinin değerlendirildiği öğrenilirken, L, U, V değerleri göz önünde bulundurularak, Fransa, Hollanda gibi ülkelerin U, Almanya’nın ise V seviyesinde olduğu ve Türkiye’nin pandemide büyük başarı elde ettiği ve bu süreçte V modelinde olmayı hedeflediği dile getirildi.

 

Üretim ve turizmin bu süreçte çok önemli olduğu ve her konuda hassas ve emin adımlar atıldığı belirtildi. Öte yandan, Bilim Kurulu’nun da sokağa çıkma yasağı konusunda tavsiyelerinin aynı yönde olduğu öğrenildi.

 

'V tipi toparlanma' nedir?
Krizlerin ardından ekonomideki toparlanma modelleri harflerle ifade ediliyor. V tipi toparlanma, bu modeller içinde en hızlı toplanmayı gösteriyor ve hızlı bir çöküşün ardından hızlı bir toparlanma anlamına geliyor. U tipi toparlanma ise iyileşme sürecinin daha yavaş ve kademeli olmasını içeriyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: HAZIRLIKLI, OLUN,
Yorumlar
Haber Yazılımı