Haber Detayı
08 Mayıs 2020 - Cuma 11:13 Bu haber 11972 kez okundu
 
GÜRCAN'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR
“BEN ZAMANINDA UYARILARDA BULUNMUŞTUM”
EKONOMİ Haberi
GÜRCAN'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

 

 

 

***Balıkesir Kuyumcular Dernek Başkanı Recai Gürcan, “Altının şubat ayından sonra ons olarak iyi bir hareketi çerisine gireceği noktasında uyarılarda bulundum. Mart ayı içerisinde işyerlerimizi kapattıktan sonra altın ons olarak oldukça yukarıları gitti. Artı dünyadaki virüs karışlığı dolayasıyla dünyadaki yerel para birimi hala dolar olması ki Amerika’nın ekonomisinin kötü olmasına rağmen dolardaki para birimi olmamasına rağmen dolara göre değer kaybediyor. Değer kaybetme yüzdesel olarak ülkemizde de bulunuyor. ”dedi.

 

“ÜLKEMİZDE VİRÜSE KARŞI TEDBİRLER ZAMANINDA ALINDI”
***Malumunuz dünyanın hali bir takım Avrupa Ülkelerinin hali belli. Ülkemizde ise Allah’a şükür bu virüs hadisesi diğer Avrupa ve dünya ülkelerine göre iyi atlatıldı. 

 

“FED 4 TRİLYONA YAKIN PARA BASTI”
***Altının önünde kalacak dikilecek bir engel kalmadı bu kadar korona virüs ile uğraşırken FED’in bastığı 4 trilyon para zaman içerisinde piyasaya sürecek. Bu paralar nereye gidecek ve paralar altına yöneliyor. Altının onsunun çok daha yukarılara taşınacağı ifade ediliyor.


“BİZ EL BİRLİĞİ İLE BU ZOR SÜRECİ ATLATACAĞIZ”
*** İnşallah ülkemiz biran önce maddi manevi refah düzeyine ulaşır. İnsanlarımız evde kalmasının sıkıntısının çoluk çocuk görmeme, anne baba görmeme sıkıntısından kurtulur, inşallah insanlarımız birbirleriyle eskisi gibi kaynaşmasına kavuşur ve buradan Balıkesirli hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını da kutlarım” dedi.

 

Balıkesir Kuyumcular Dernek Başkanı Recai Gürcan, son ramazan ayı içerisinde altın fiyatlarıyla ilgili siz bizi dinleyenlere birazcık bilgiler vereyim ve bugünden sonra da altına yatırım veya satmak isteyenlere ışık olabilir.


Ramazan öncesi dükkânlarımızın açık olduğu noktada ısrarla basında altının gidişatının iyi olacağı ve vatandaşın parasının nerede değerlendirmesi denildiğinde tüm yatırım araçlarının arasında en iyi yatırım olduğunu söyledim.


Altının şubat ayından sonra ons olarak iyi bir hareketi çerisine gireceği noktasında uyarılarda bulundum. Mart ayı içerisinde işyerlerimizi kapattıktan sonra altın ons olarak oldukça yukarıları gitti. Artı dünyadaki virüs karışlığı dolayasıyla dünyadaki yerel para birimi hala dolar olması ki Amerika’nın ekonomisinin kötü olmasına rağmen dolardaki para birimi olmamasına rağmen dolara göre değer kaybediyor. Değer kaybetme yüzdesel olarak ülkemizde de bulunuyor.Altının önünde kalacak dikilecek bir engel kalmadı bu kadar korona virüs ile uğraşırken FED’in bastığı 4 trilyon para zaman içerisinde piyasaya sürecek. Bu paralar nereye gidecek ve paralar altına yöneliyor. Altının onsunun çok daha yukarılara taşınacağı ifade ediliyor.


Elle tutulacak altın bizden alınıyor. Yine de vatandaşımıza ihtiyacı olmadan altın satmamaları,  ama TL’ye ve döviz bazında da paralarını altında tutmalarını tavsiye ediyorum. Dövize pek güvenmeyin göreceksiniz döviz geçen sene de bu seviyelerdeydi ben doların ve euro’nun geriye döneceğini düşünüyorum. 


Malumunuz dünyanın hali bir takım Avrupa Ülkelerinin hali ülkemizin de Allaha şükür bu virüs hadisesi diğer Avrupa ve dünya ülkelerine göre nüfus oranımıza göre iyi atlatıldı. 


Ramazan bayramı arife günlerinde o günlere gelmesinden dolayı insanlarımız ama yiyecek ve giyecek ile kalabalıklar hastalığı tetikledi ama iyi yerlerdeyiz. Ticarethaneler açılmaya başlandı. İnşallah korona virüsün ileriki Ramazan Bayramının ardından yavaşlamasıyla piyasalar tekrardan canlanacak. 


İnşallah ülkemiz biran önce maddi manevi refah düzeyine ulaşır. İnsanlarımız evde kalmasının sıkıntısının çoluk çocuk görmeme, anne baba görmeme sıkıntısından kurtulur, inşallah insanlarımız birbirleriyle eskisi gibi kaynaşmasına kavuşur ve buradan Balıkesirli hemşerilerimizin Ramazan Bayramlarını da kutlarım” dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: GÜRCAN'DAN, ÇARPICI, AÇIKLAMALAR,
Yorumlar
Haber Yazılımı