Haber Detayı
25 Mart 2020 - Çarşamba 14:16 Bu haber 13941 kez okundu
 
GERÇEKLERİ AÇIKLA FEVZİ BEY!
Sağlık Çalışanları senden bir açıklama bekliyor! Bu iddialar doğru mu?
SAĞLIK Haberi
GERÇEKLERİ AÇIKLA FEVZİ BEY!

Korona virüs salgını dolayısıyla gecesini gündüzüne katarak çalışan Sağlık çalışanları Balıkesir İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz hakkında ciddi iddialarda bulundu. Sağlık çalışanlarının iddiasına göre; Balıkesir’de sağlık çalışanları ek ücretlerini alamıyor. Hak ettikleri bu ücretlere İl Sağlık Müdürlüğü tarafından el konulduğunu söylüyor!

Gazetemizin #Sizdengelenler bölümünü mesaj yağmuruna tutan Sağlık Çalışanları 10 gündür zor şartlar altında çalıştıklarını ve hak ettikleri ek ücretleri alamadıklarını söyledi.

İşte #Sizdengelenler köşemize gelen mesajlardan sadece bir kaçı;

“ Ben #Atatürk Şehir Hastanesi çalışanıyım. Korona salgınından dolayı halkımıza gösterdikleri iyi niyet için çok teşekkür ederiz. Keşke idarecilerimizde halkımız kadar bizi düşünse. Kimseden ekstra bir şey istemiyoruz canımızı ortaya koyduğumuz şu günlerde hakkımız olan, cebimize girmesi gereken paranın da İl sağlık müdürlüğü tarafından alıkonulmasını da hazmedemiyoruz. Bizler 10 gündür evlatlarımıza dokunamıyoruz ama sağlık müdürü bunları önemsemeyip şehir hastanesi çalışanlarının alacakları parayı aşağı çekiyor. #sizdengelenler ”

“ Ülkemiz vatanımız Virüs illeti ile mücadele ederken özellikle #Sağlıkçalışanları gecesini gündüzüne katarak ailelerine bile ayıramadıkları vakitlerini ve enerjilerini bu mücadeleye adarken bir sağlık müdürü çıkıyor sağlık çalışanlarının üzerine basarak söylüyorum fazladan değil hak ettikleri miktarı bile almalarını engelliyor. Sayın Müdür sizde enerjinizi virüs ile mücadeleye harcayın böylesi hassas bir dönemde insanların aldığı üç kuruş paraya değil, yine söylüyorum burada amaç fırsatçılık yapıp fazladan para almak değil insanların hak ettiği miktara engel olmayın #sizdengelenler “

Balıkesir İl Sağlık Müdürü Fevzi Yavuzyılmaz’ın acil bir şekilde bu iddialara cevap vermesi bekleniyor. Yoksa bu olay sağlık çalışanlarının üzerine titreyen Sağlık Bakanı Fahrettin KOCA’nın kulağına giderse işler biraz karışabilir!

Kaynak: Editör:
Etiketler: GERÇEKLERİ, AÇIKLA, FEVZİ, BEY!,
Yorumlar
Haber Yazılımı