Haber Detayı
18 Ağustos 2020 - Salı 10:29 Bu haber 16899 kez okundu
 
FELAKET
Bakın, bütün dünyanın korktuğu bu corona virüs mikrobunu biz insanlar eğer görebilseydik belki de 1-2 gram bile gelmeyecek kadar küçücük bu mikrobun karşısında o, bildiğimiz koca koca devletler adeta eller yukarı deyip, teslim oldular.
GÜNDEM Haberi
FELAKET

 

 

 

Hiçbir şey durduk yerde insanların başına bela, felaket gelmez. Hepsi bir sebebe dayanır. Örneğin depremler, sel felaketleri, salgın hastalıklar ve daha birçok görünen, görünmeyen belaların hepsi insanlığı uyarmak için yüce Allah tarafından bir ikaz mahiyetinde bütün insanların başına gönderilmiş olabilir. İşte bu corona virüs belası da insanların hatalarından dönüp bir an önce hakkı batılı birbirinden ayırabilmeleri için gönderilen bir bela, bir felaket olsa gerek.

***

Çünkü görüldüğü gibi insanların pek çoğu bu ahir zaman içinde iyice azdı, hal böyleyken dünya da bir çok insanlar hala pandemi dedikleri bu salgın hastalıklar ve ölümlerden hiç ibret almadan haktan, İslam'dan uzak kendi batıl dinleri üzerine yaşayan bir çok Haçlı devletler ABD, Çin, Rusya, İsrail, Fransa gibi ülkeler maalesef hep yıllarca bıkmadan, usanmadan Müslüman kardeşlerimize bugüne kadar yapa geldikleri zulümler, işkenceler, göz yaşı, ölümler ve bu sebepten milyonlarca Müslümanları mülteci duruma düşmelerine sebep olan bu Haçlı zihniyetindeki devletler hala İslam'dan uzak haya'dan edep'ten uzak yıllarca çirkinlikler içerisinde yaşamaları yüzünden belki de bu corona virüs belası başımıza gelmiş oldu.

***

İşte görüyorsunuz, dünya da pek çok insan hala İslam'dan uzak bir büyük ahlak çöküşü içinde yaşamaya devam ediyorlar. Fakat, böyle ahlaktan, edepten uzak yaşayan bu insanlar maalesef dünyamızda giderek çoğalmakta. İşte görüyorsunuz, ABD gibi Avrupa gibi devletlerde yaşayan, birçok genç bayanlar, genç kızlar İslami tesettür'den uzak açık saçık, dekolte bir kıyafet içinde kiminin göbekleri, kiminin omuzları açık, kiminde mini etek, kiminde dar pantolon, kiminde yırtık pırtık pantolonlar, diz kapakları açılmış, bacakları gözükür.

***

İşte böyle bir çirkin ve çılgın yaşantı içinde hala İslam'dan uzak, haya'dan, edep'ten uzak korkusuzca yaşayan bu insanların yüzünden, maalesef başımıza corona virüs mikrobu da gelebilir, gökten üstümüze taşlarda yağabilir. İşte görüyorsunuz bu corona virüs mikrobuyla dünyada gittikçe çoğalan ölümler, çöken ekonomiler, acaba nereye gider bilinmez.

***

Bakın, bütün dünyanın korktuğu bu corona virüs mikrobunu biz insanlar eğer görebilseydik belki de 1-2 gram bile gelmeyecek kadar küçücük bu mikrobun karşısında o, bildiğimiz koca koca devletler adeta eller yukarı deyip, teslim oldular.

***

İşte Hal böyleyken, ABD başkanı Trump, İslam geldikten sonra artık İslam'dan başka bir din olmadığını kendiside çok iyi bilmesine rağmen, hala geçersiz olan İncil kitabını eline almış, bir kilisenin önünde halkını adeta ateşe, cehenneme çağırıyor gibi sallayıp durduğunu hep beraber TV'lerde üzülerek seyretmiştik. İşte buradan da anlaşılıyor ki, hala Yahudi olarak, Hıristiyan olarak, kimisi de ateist olarak yaşayan bu dünyada milyarlarca insan var.

***

İşte bu durumda maalesef görüldüğü gibi bu corona virüs mikrobundan her gün binlerce ölen bu zavallı insanlar, eğer Müslüman olmadan son nefeslerinde imanlarını kurtaramadıysalar ölenlerin o kötü akıbeti için, önce dünyada ki bütün papazlar, Vatikancılar sonra dünyada ki bütün Müslümanlar hepsi büyük bir vebal altında kalmış olurlar .

***

Çünkü geçmişte Osmanlı devleti gibi maalesef bizde bir Müslüman devleti olarak İslamiyet'i Haçlı devletlerine götürmeyi beceremedik. Şimdi ise bu corona virüs denen mikrop Müslüman olsun Müslüman olmasın, hiç acımadan her gün binlerce insanları ölümlerin pençesine götürebiliyor. Ve bu durumda bile bu Haçlı devletler veya Haçsız devletler Müslüman ana, baba, çoluk çocuk demeden hala öldürüp, yerinden yurdundan ettikleri müddetçe bu corona virüs denilen mikrop'un ikinci dalgası da, üçüncü dalgası da başımıza her an gelebilir.

***

İşte bu yüzden, belki de daha bir çok bilemediğimiz belalar, felaketler her an kapımızı çalabilir. Bakın Hz. Muhammet (a.s) ile birlikte dünya ya İslam dini geldikten sonra artık İslam dininden başka bir din ve Kuran'dan başka bir kitabın, artık geçersiz olduğunu, biz insanlara Kuran bildirmekte İşte bu durumda, her şey apaçık ortada iken, hala İslam dinine inanmayanların ve İslam'a düşmanlık edenlerin yüzünden, bu corona virüs denen bela, maalesef başımıza gelmiş durumda.

             İşte Kur'an'ın bir ayetinde bütün insanları şöyle bildirmekte.

            "Eğer şükreder, iman ederseniz Allah size ne diye azap etsin NİSA SURESİ 107"

                                                                                                          Selam ve Dualarımla

                                                                                                           Güngör Büyükçınar

Kaynak: Editör:
Etiketler: FELAKET,
Yorumlar
Haber Yazılımı