Haber Detayı
30 Mart 2020 - Pazartesi 12:41 Bu haber 4935 kez okundu
 
EVDE KAL ÇAĞRISI
SAĞLIK Haberi
EVDE KAL ÇAĞRISI

Türk Kızılayı Balıkesir Şubesi, il merkezinde bulunan Devlet Hastanesi, Atatürk Şehir Hastanesi ve Balıkesir Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Acil Servis Bölümlerinde özveriyle hizmet veren sağlık çalışanlarına manevi destekte bulundular.

 

 

Korona virüs salgını nedeniyle yoğun bir şekilde çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür etmek amacıyla ziyarette bulunan Kızılay Balıkesir Şubesi’ni güvenli bir alanda karşılayan Acil Servis çalışanları ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ettiler. Ziyaretle ile ilgili açıklama yapan Türk Kızılay Balıkesir Şubesi , “Olağanüstü bir dönemden geçiyoruz.

 

 

 Dünyayı etkisi altına alan Yeni Korona virüsle mücadelede hepimize önemli görevler düşüyor. Toplum olarak birlik ve beraberlik ruhuyla hareket etmemiz gereken bir dönemdeyiz. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Sosyal farkındalık yaratmak ve sürecin ortaya çıkardığı zafiyetleri gidermek amacıyla sosyal çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Siz sağlık çalışanlarımız, bizim sağlığımız için 24 saat yoğun bir şekilde, maazallah virüs bulaşma riskine rağmen cesurca mesai harcarken Vefa Destek Grubu bünyesinde dezavantajlı vatandaşlarımız evden çıkmasın diye yardımlarımızı sürdürüyoruz. İlimizde yaşanan sıkıntılı süreç içerisinde, bu yükü en fazla sırtlayan sağlık personeline teşekkür etmek ve her zaman destek için hazır olduğumuzu ifade etmek için buradayız.” diye açıklama yaptılar. Sağlık çalışanları da bu ziyaretten memnuniyetlerini belirttiler. BİZ SİZİN İÇİN BURADAYIZ SİZDE BİZİM İÇİN EVDA KALIN diye beyanda bulundular ve tüm Balıkesirlilere seslendiler”

 

Türk Kızılayı Balıkesir Şube yönetimi; “Bu sürecin en kısa zamanda milletimiz, ümmet ve insanlık için sağlıklı bir şekilde sonuçlanmasını diliyoruz. Buradan süreci en az hasarla atlatmak ve can kaybının önünü kesmek amacıyla bulaşma riskine karşı EVDE KAL, EV SANA YETER BALIKESİR diyoruz.

 

Ayrıca bu vesileyle toplumsal dayanışmamızın her zamankinden önemli olduğu şu günlerde, ihtiyaç sahipleri için gereken kan stoklarındaki düşüşü önlemek amacıyla bağışçılarımızı Kan Merkezi’mize davet ediyoruz. Kan alma merkezlerinde gerekli hijyen şartları oluşturulmuş halde ve güven içinde Kan alınabilmektedir. ”  beyanda bulundular.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: EVDE, KAL, ÇAĞRISI,
Yorumlar
Haber Yazılımı