Haber Detayı
01 Eylül 2021 - Çarşamba 12:15 Bu haber 3029 kez okundu
 
EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN KIRTASİYE YARDIMI
Edremit Belediyesi ilçe genelinde anaokulunda başlayarak liseye kadar ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye malzemesi ve okul çantasından oluşan kırtasiye yardımları yapıyor.
GÜNDEM Haberi
EDREMİT BELEDİYESİ’NDEN KIRTASİYE YARDIMIEdremit Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından ekonomik durumu yetersiz olan  öğrencilere okul çantası ve öğrencilerin gereksinimi olan defter, kalem, boya kalemleri ve eğitim öğretimle ilgili çeşitli  materyallerin bulunduğu kırtasiye yardımı yapılıyor. Edremit Belediyesi’ne yapılan başvuruların ardından yapılan detaylı incelemenin ardından belirlenen öğrenciler için Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden alış veriş çekleri veriliyor. Alış veriş çekleri ilçede ki anlaşmalı kırtasiyelerden okul ihtiyaçları ile ilgili alışveriş yapılıyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, 2020-2021 eğitim öğretim yılının tüm öğretmen ve öğrencilere hayırlı olmasını diledi. Başkan Arslan, “Eğitim öğretim yılı başlarken 300 ailemizin çocuklarının kırtasiye giderlerini karşılıyoruz. Sosyal belediyecilik ilkemiz gereği geleceğimiz olan çocuklarımızın, gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EDREMİT, BELEDİYESİ’NDEN, KIRTASİYE, YARDIMI,
Yorumlar
Haber Yazılımı