Haber Detayı
06 Nisan 2020 - Pazartesi 14:08 Bu haber 1638 kez okundu
 
DEVLETİN GÜCÜ GIDA İLE SAĞLANACAKTIR
Balıkesir Karesi Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat tarımın önemi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sözat "Herşeyi çaresi vardır. Fakat bir şeyin çaresi maalesef yoktur. AÇLIK! diyerek tarıma yeterince önem verilmediğine dikkat çekti.
- Haberi
DEVLETİN GÜCÜ GIDA İLE SAĞLANACAKTIR

Balıkesir Karesi Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat tarıma yeterince önem verilmediğine deyinerek açıklamada bulundu. Sözat yaptığı açıklamada "Herşeyin çaresi vardır. Fakat bir şeyin çaresi maalesef yoktur. AÇLIK!

 

Yaşamak için vücüdun Gıda alması zorunludur. Onun için hayatın temelinde insan sağlığı vardır. O da Gıdaya bağlıdır. Fakat nedenini anlamadığımız husus TARIMIN yani ÜRETİMİN neden ihmal edildiği! Yeteri kadar neden önem verilmediğidir.?

 

BU NE PERHİZ BU NE LAHANA TURŞUSU

Dünyada PETROL fiyatları hızla düşerken bizde MAZOT fiyatları neden yükselir? ÜRETİM mevsimseldir. Tarlayı Mevsiminde işlemez ve mevsiminde ekmez iseniz ÜRETİM yapamazsınız. Dolaysıyla Gıda açığı doğar. İTHALAT kaçınılmaz olur! Tabi ithal edecek ÜLKE bulabilirseniz! Yapılacak şey; ÜRETİMİ Teşvik edecek imkan ve fırsatların sağlanmasıdır.

 

Tam ekim mevsimin’de MAZOT’a ZAM GÜBREYE-TOHUMA-İLAÇA ZAM-Girdilere ZAM.ÜRETİCİYİ zorlamanın ötesinde Ekimden,Üretimden istemeyerek’te olsa vazgeçmesine sebebiyet veriyor.

Herşey bir tarafa sağlığına zarar vermeyecek şekilde mutlaka Üreticiye her türlü kolaylıklar sağlanarak üretimden kopmasının önlenmesi zaruridir! Zamlar durdurulmalı- Kredi imkanları sağlanmalı daha da önemlisi desteklemeler arttırılmalı ve gününde ödenmelidir! Bu da yetmez EMEĞİ’nin karşılığını alabilmelidir.

 

Gelecekte “PARA”nında geçerli olamayacağı çok açıktır. “DEVLETLERİN GÜCÜ SİLAHLA DEĞİL GIDA İLE SAĞLANACAK”tır" dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVLETİN, GÜCÜ, GIDA, İLE, SAĞLANACAKTIR,
Yorumlar
Haber Yazılımı