Haber Detayı
09 Mart 2020 - Pazartesi 10:07 Bu haber 220341 kez okundu
 
DEVA PARTİSİ KURULUYOR!
Ali Babacan’ın kuracağı partinin ismi belli oldu. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki Çarşamba günü Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kuruluyor.
SİYASET Haberi
DEVA PARTİSİ KURULUYOR!

Ali Babacan’ın kuracağı partinin ismi belli oldu. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki Çarşamba günü Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) kuruluyor. Partiye en kritik desteği veren isimlerden biri olan Edip Uğur’da bu harekette aktif rol oynayacak. Öyle ki partinin Balıkesir teşkilat şeması hazır bile. Aldığımız kulis bilgilerine göre; Edip Uğur’un öncülüğünde İl Başkanı Kemal Aydemir, Kadın Kolları Başkanı ise Hilal Demirözer olacak.
 
AK Parti'den istifa eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, uzun süredir çalışmalarını yürüttüğü partiyi önümüzdeki çarşamba günü kuracak. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de desteklediği Babacan'ın kuracağı partinin adının DEVA partisi olacağı öğrenildi.Ali Babacan aylardır kurulması beklenen yeni partisini, kulislere sızan bilgiye göre çarşamba günü kuracak. Babacan'ın partisinin ismi ise DEVA Partisi olacak. Öte yandan partinin kurucular kurulunda, aktif görev alan vekillerin de olacağı öğrenildi.
 
Ali Babacan'la birlikte Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Beşir Atalay, Edip Uğur gibi isimlerin de kurucuları arısında yer alacağı yeni partinin kuruluş dilekçesi çarşamba günü İçişleri Bakanlığı'na verilecek. Bakanlığa dilekçe verilmeden önce Ali Babacan, partinin ismini ve logosunu açıklayacak. Babacan'ın, yeni partinin programını genel çerçevesiyle kamuoyuna açıklaması bekleniyor.
Kaynak: Editör:
Etiketler: DEVA, PARTİSİ, KURULUYOR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı