Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 16:14 Bu haber 7852 kez okundu
 
COVİD-19 ÖNLEMLERİNİ ANLATTI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı tarafından koronavirüs gündemiyle gerçekleştirilen video konferansta Sağlıklı Kentler Birliği adına Türkiye’yi temsilen konuştu, alınan önlemleri ve Türkiye’nin virüsle mücadelesini anlattı.
SİYASET Haberi
COVİD-19 ÖNLEMLERİNİ ANLATTI

Türkiye’nin koronavirüs mücadelesini anlattı

 

Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Sağlıklı Şehirler Ağı tarafından koronavirüs ile ilgili süreçlerin ele alındığı, uluslararası işbirliği ve deneyim paylaşımlarının yapıldığı video konferansa, Sağlıklı Kentler Birliği adına Türkiye’yi temsilen katıldı.

COVİD-19 ÖNLEMLERİNİ ANLATTI

İspanya Sağlık Bakanı başta olmak üzere çok sayıda ülkenin bakan yardımcılarının, yerel yöneticilerinin ve Dünya Sağlık Örgütü Koordinatörü’nün katıldığı video konferansta; Türkiye’de COVİD-19 ile ilgili yaşanan gelişmeleri aktaran Başkan Yücel Yılmaz, Türkiye Cumhuriyeti’nin virüs ile mücadelesini ve aldığı önlemleri anlattı.

PANDEMİ VE KÜRESEL İŞBİRLİĞİ VURGUSU

Bir pandeminin uluslararası bir işbirliği gerektirdiğini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, tüm dünyanın işbirliği yaparak ve ortak bir duruş sergileyerek bu pandeminin üstesinden gelebileceğine inandığını söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: COVİD-19, ÖNLEMLERİNİ, ANLATTI,
Yorumlar
Haber Yazılımı