Haber Detayı
14 Ekim 2020 - Çarşamba 10:26 Bu haber 2484 kez okundu
 
CHP VE SİYASET
Yıllar önce nükleer silahları, uçak gemilerini yapanlar, onlar aydan mı geldi bu dünyaya? O bildiğimiz inançsız insanların aklı fikri varda bizim aklımız yok mu? Oysa bizim elimizde Kur-an, göğsümüzde iman varken nasıl olmuşta kurulmuş böyle bir çarpık düzen.
GÜNDEM Haberi
CHP VE SİYASET

         

        Sözde Müslüman ülkesin de yaşıyoruz. Bankalarda faiz diz boyu.  Sokaklarda tesettürsüz  giyim, ticarette iki kardeşin bir araya gelemediği güvensiz bir ortam. Sanayi, üniversite iki küskün kardeş, ekonomi darda, sanayiler kalmış yarı yolda, otomobil dışarıdan, uçaklar, silahlar dışarıdan, ülkenin yüzde doksanı Müslüman. Doğrusu garip bir ülke.

         Yıllar önce nükleer silahları, uçak gemilerini yapanlar, onlar aydan mı geldi bu dünyaya? O bildiğimiz inançsız insanların aklı fikri varda bizim aklımız yok mu?  Oysa bizim elimizde Kur-an,  göğsümüzde iman varken nasıl olmuşta kurulmuş böyle bir çarpık düzen.

         Nereden... Nereden gelmiş bu rüzgar. Şimdi öksüz kalmış ülkemizde sanayiler , teknolojiler.

         İşte görüyorsunuz yıllarca durmadan sömürmüşler bizi. Ticari dediğimiz o faizci bankalar.Ekonomiyi yemişler.Dolar altın kur farkı sanki tahterevalli gibi bir gün inmiş bir gün çıkmış. Bir avuç faizci çalışmadan köşeyi dönmüş.

         İşte ve ne yazık CHP bu ülkede yıllarca iktidar olmuş. Faiz günahtır diyerek 1940-1950 yıllar içinde sanayilerde, teknolojilerde ve her türlü ticaret hayatında devletin faizsiz kurulacak bankalarıyla birlikte ülkemizdeki ciddi girişimci şirketlerle, her konuda ortaklıklar kurarak o yıllarda faizsiz çalışma hayatını başlatmış olsaydılar şimdi ülkemizde ve sanayilerimizde büyük büyük şirketler, koca koca holdingler  olmuş olacaktı.

         Böylece uçak fabrikaları, silah fabrikaları, otomobil fabrikalarıyla birlikte  ihracatımız belki de dünya da sayılı devletlerin ihracatından daha fazla ihracatımız olmuş olacaktı. Böylece dünyanın süper gücü, jandarması biz olacaktık.

         İşte o zaman ülkemizde işsizlik olmaz, enflasyon artmaz devlet, millet el ele sanayilerde, ticarette faizsiz ortaklıklar içersinde teknolojiler gelişir, vergi kayıp kaçağı azalır, enflasyon canavarı ise belki de hiç olmazdı.

    

             Tabi böyle güzel bir ortam içinde, esnaflar, iş adamları, ticaret erbapları ile hep beraber birlik beraberlik aşısıyla insanlarımızın pek çoğu aşılanmış olurdu. İşte o zaman gönüller, kalpler birleşir. Bereket artar. Sevgi saygı hepimizin gönüllerine nakşedilmiş olurdu.

         İşte maalesef boşa geçen o altın yıllar eğer CHP 1940 lı - 1950 li  yıllar arasında ezanla, Kur'anla, camilerle uğraşacaklarına o yıllar içinde bilhassa Avrupa'da pek çok düşman devletler 2. Dünya savaşı içinde başları büyük belada iken başta Almanya, İngiltere Fransa gibi ülkelerden atom bombası ve nükleer silahlar üzerinde çalışan bir çok ilim, bilim adamlarından bir kaçını ülkemize getirmenin yolunu arayıp, tarayıp bulabilmiş olsaydılar şimdi bizimde elimizde atom bombası nükleer silahlar çoktan olmuş olacaktı. 

        

         İşte şimdi bu durumda Yunanistan, Fransa, ABD, İsrail gibi düşman devletler ülkemize karşı düşmanlık gösteremeyecekleri gibi düşman devletler sırası geldiğinde birer ikişer, hepsi önümüzde diz çöküp boyun bükmüş olacaklardı. İşte yine ne acı ki 1961 yılında Fetö zihniyetli darbeci generaller ve yandaşları eğer Devrim marka yerli otomobilimizin yapılmasına ve fabrikaların kurulmasına sudan sebeplerle engel olmasaydılar şimdi o günden bu yana o çeşit çeşit ithal ettiğimiz otomobiller ve yedek parçaları için o günden bu yana tahminen belki de 2-3 trilyon dolara yakın paralarımızı biz yiyemedik siz yiyin diye İslam düşmanlarına o dolarları maalesef vermemiş olacaktık.

 

        

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CHP, VE, SİYASET,
Yorumlar
Haber Yazılımı