Haber Detayı
05 Eylül 2020 - Cumartesi 14:55 Bu haber 11110 kez okundu
 
CEMAATLER İŞ BAŞINDA!
Bu cemaatlere, tarikatlara bu kadar yol verirseniz, Kızılay’a verilen kurban etlerini otellerden, vatandaşa kesilen kurbanları gros marketlerden toplarsınız!!
GÜNDEM Haberi
CEMAATLER İŞ BAŞINDA!

 

 

SÜLEYMANCI CEMAATİNİN DURSUNBEY’DE

ÇEVİRDİĞİ KURBAN RANTI DEŞİFRE OLDU!!

Reis Erdoğan tüm cemaatlere ve tarikatlara set koymuşken, Süleymancılar Dursunbey’i cemaatin çiftliği yapmışlar! Üstelik sahte evraklar ve sahte adreslerle kurulan tezgaha ilçe kaymakamını, ilçe müftüsünü ve ilçe tarım müdürünü dahil etmişler… Her ne hikmetse; imza atan Kaymakam anında tayin oluyor, müftü cemaati pek bir seviyor, ilçe tarım müdürü de Süleymancı olan Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı’nın kardeşi Alparslan Avcı çıkıyor…

 

 

Gazetemize belgeleriyle birlikte

gönderilen ihbar mailini aynen yayınlıyoruz!

 

 

Mustafa Karakobak denilen Süleymancı şahıs kurban kesmek için Kaymakamlık la beraber müftülüğe başvurusunu yapmış. Ve kaymakam ve müftü imzası ile izin verilmiş. Tüm kesim noktaları denetlemesi için liste görüldüğünde her yerde 50/100 kesildiği halde Süleymancıların seçtiği Dursunbey mezbahasına ilk gün için 500 kesim yazılmış. Şifahi olarak bunlar kime kesiyor diye müftü ye sorduğumuzda müftü Migros’lara keseceklermiş, müracaat sahibi öyle söyledi dedi. Çünkü bu yıla kadar 6/7 kesim noktasında toplam kesilen büyükbaş sayısının toplamı hiç bir zaman 500 ü bulmamıştı ve diğerleri hariç sadece burada 500 kesilecekti. Arefe günü buraya kontrol ettik ve tipler Süleymancı, sorunca biri ağzından kaçırdı yurtlara keseceğiz dedi. Ve o konuşan şahsı hemen yan tarafa çekip azarladılar ve telefonlarla bir yerleri aramaya başladılar. Mezbaha Balıkesir in en modern mezbahası ve Dursunbey dışında köy yolunda yani zula bir yer. Sahibi paradan başka bir şey düşünmeyen biri. Dursunbey tarım ilçe müdürü Alpaslan Avcı ( Hasan Avcı’ın kardeşi) ve Süleymancı. Bizlerde Kaymakam vekiline durumu sorduk. Buraya izin verilmiş ama bunlar Süleymancı ve Devletimiz geçen yıl yurtlarda kestirmedi, bu yıl bunlar burada kesiyor, hatta Balıkesir’in tamamı herhalde burada, siz buna müsaade edecek misiniz dedik. İlk olay buradan patladı. Kaymakam, valiye sordu, vali bey sanırım müsade etmeyelim dedi.. Biz Mezbaha sahibine telefon ettik önce korktu, ve bunlara yapmayın filan dedi, ama ikna ettiler, bundan bir şey çakmaz demişler büyük ihtimalle ücreti arttırdılar. Ertesi gün vali kaymakam ve il müdürü bunlardan hayvan sevk belgesi, pasaport ve küpe kontrolü yapılmasına karar verdiler.  Bu arada İstanbul, Balıkesir ve Ankara plakalı onlarca Mercedes ve lüks araç, avukatlar vs geldi mezbahaya.

 

 

 

Bu belgeler soruldukça çoğunun belgesinin eksik yada hatalı olduğu anlaşıldı ve yüzbinlerce lira ceza kesildi. Kaymakam ilçe tarım müdürünü sıkıştırdıkça müdür Alparslan Avcı ben istifa ediyorum diye isyan etti. Ve Vali herkes gelip (bir kurban yedi hisse) hissesini kendi alsın deyince başladılar tehdide. Ellerinde kameralar avukatları” tüm hissedarları buraya yığarız ve kargaşa çıkar demeye başladılar. Bu sefer alay komutanı geldi Dursunbey’e. Adamlar her hayvana 7 hisse diyor, ama frigo araçlara 4 parça halinde Karkas sarıyorlar. Beş yüz den başka tırlarla yeni hayvanlar geldi ve araç üzerinde beklerken birbirini boynuzlayarak telef olanlar oldu. Fakat o gelen fazlalara müsade edilmedi. Cezalar kesildi, sonra her hayvan için bir kişi gelerek ( ki hepsi sahibi filan değil, cemaatten müritler) teslim kağıdını imzaladılar, kimisi aracı ile kimisi de soğutmalı araçlarla gitti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: CEMAATLER, İŞ, BAŞINDA!,
Yorumlar
Haber Yazılımı