Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 12:07 Bu haber 2107 kez okundu
 
ÇARESİZSENİZ, ÇARE SİZSİNİZ!
Ayvalık Belediyesi kendi dezenfektan tünelini üretti
- Haberi
ÇARESİZSENİZ, ÇARE SİZSİNİZ!

Corona virüsüne karşı pazar yeri giriş çıkışlarında ve kalabalıklaşan alım satım yerlerinin girişlerinde hijyen sağlamak üzere belediyelerin kullanmaya başladığı dezenfektan tüneli Ayvalık Belediyesi tarafından üretilerek kullanılmaya başlandı.

 

 

Mesut Ergin “Biz kendimiz de yapabiliriz” dedi ve yapıldı

Dezenfektan Tünelini satın alarak kullanmaya başlamak isteyen Ayvalık Belediyesi rakamların  piyasada yüksek olduğunu öğrenince , Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin'in "biz kendimiz de yapabiliriz" demesi üzerine , Ayvalık Belediyesi çalışanları tarafından bir gece içerisinde projelendirildi ve iki gün içerisinde imalatı tamamlanarak kullanılmaya başlandı.Püskürtmeye ve cilde uygun dezenfeksiyon sıvısı kullanılarak çalışan tünelin maliyeti piyasa değerinin yaklaşık 20/100 üne mal oldu.

 

Ergin: Çaresizseniz, çare sizsiniz!

Mesut Ergin ;  “Çaresizseniz, çare sizsiniz” sözünü hatırlatarak, Belediyelerin durumu belli, tabii ki çaresiz değiliz,ama yüksek rakamlar zorluyor. Çok zor bir icat değil,ekibimizde makine mühendisleri,kimya mühendisleri mevcut. Sağolsunlar, kısa sürede hazır hale getirdiler. Bir çok belediyede yapıyor zaten. Ama bizim için önemli olan çok düşük maliyetle yapılması. Halkın parasını kullanıyoruz,savuramayız.Ve aynı paraya daha çok dezenfektan tüneli yaparak her yerde aynı önlemleri almaya çalışacağız.Zor günlerden geçerken hepimize daha fazla görev düşüyor.” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇARESİZSENİZ,, ÇARE, SİZSİNİZ!,
Yorumlar
Haber Yazılımı