Haber Detayı
08 Nisan 2020 - Çarşamba 17:35 Bu haber 1966 kez okundu
 
CAMİ HALILARI YIKANIYOR
Kent genelindeki rutin temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren İvrindi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, cami halılarının yerinde yıkanması için harekete geçti.
- Haberi
CAMİ HALILARI YIKANIYOR

İvrindi Belediyesi bir yandan Koronavirüs ile mücadele çalışmaları yürütürken bir diğer yandan Başkan Yusuf CENGİZ’in talimatları doğrultusunda İvrindi genelinde bulunan Camileri detaylı bir şekilde temizliyor

Kent genelindeki rutin temizlik çalışmalarını aralıksız sürdüren İvrindi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, cami halılarının yerinde yıkanması için harekete geçti.

Merkez başta olmak üzere kırsal mahalleler de dahil  97 adet Camiinin temizliği titizlikle gerçekleştiriliyor

İvrindi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, vatandaşların sıklıkla kullandığı ibadethaneler olan camilerde temizlik çalışması başlattı. Belediye ve Ay Halı Yıkama ortaklığındaki temizlik faaliyetleri kapsamında yerinden çıkartılması zor olan cami halılarını yerinde yıkayarak tertemiz bir hale getiriliyor.

İvrindi Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Ay Halı Yıkama işbirliği ile yürütülen çalışmalar sayesinde halılar pırıl pırıl bir görünüme kavuşturuluyor. Halılar ıslatılıp köpük ile derin noktalarda bulunan maddelerin halı yüzeyine çıkması sağlanıp bir müddet bekletiliyor. Ardından motorlu süpürge ile birlikte yüzey ve derin noktalar en ince ayrıntısına kadar temizlendikten sonra camii içerisine dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilerek temizlik aşaması noktalanıyor. Camilere yönelik olarak başlatılan uygulama ilk olarak merkez mahallerde camilerde hayata geçirildi.

Başkan CENGİZ “ İlçemiz genelinde yoğun bir tempo ile çalışmalarımızı yürütürken, bir diğer yandan yapmış olduğumuz ihale sonrası Ay Halı yıkama ile birlikte toplam 15861 m2 alana sahip 97 Adet Camimizin detaylı temizliğini titizlikle gerçekleştiriyoruz. Şu an bulunduğumuz süreç dolayısıyla Camilerimizde ibadet edemiyor olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz.  Rabbim en kısa zamanda bu salgın ile mücadeleden en az zarar ile ayrılıp gene Camilerde sık saflarda ibadet etmeyi bizlere nasip etsin” dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: CAMİ, HALILARI, YIKANIYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı