Haber Detayı
09 Nisan 2020 - Perşembe 16:26 Bu haber 2290 kez okundu
 
ÇALIŞMALARI İNCELEDİ
Kaymakam Öner Seyahat İzin Kurulu çalışmalarını inceledi
- Haberi
ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, İçişleri Bakanlığı’nın Koronavirüs Tedbirleri Kapsamında Şehirler Arası Otobüs Yolcu Taşımacılığı İle İlgili Genelgesiyle birlikte şehirler arası toplu ulaşımın izne tabi olarak sınırlandırılmasına müteakiben Burhaniye Kaymakamlığınca oluşturulan “Seyahat İzin Kurulu”nu ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı. Söz konusu ziyarette Kaymakam Öner’e İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Korkmaz ve İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Alim Burak Çelik de eşlik etti.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları doğrultusunda İçişleri Bakanlığımızın yayınladığı genelge ile birlikte 30 Büyükşehir ve Zonguldak ili kara, hava ve deniz yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 03 Nisan 2020 Cuma günü  saat 24.00’den itibaren 15 günlük bir süre için geçici olarak durdurulurken  belirtilen zaruri şartları taşımaları halinde seyahat izni verilen vatandaşlara seyahat izin belgelerini Burhaniye Otogarında görev yapan Seyahat İzin Kurulu vermeye devam ediyor.

Mazereti sebebiyle yolculuk yapmasına müsaade edilen vatandaşlarımızın araç içlerinde de sosyal mesafe ve hijyen kurallarını unutmaması gerektiğini önemle hatırlatan Kaymakam Öner, “İçişleri Bakanlığı genelgesi doğrultusunda korona virüs salgınının yayılmasını önlemek, toplum sağlığı ve kamu düzenini korumak amacıyla bir takım tedbirler aldık. Tüm vatandaşlarımızın mümkün olduğunca sosyal izolasyonu bozmamasını hedefliyoruz. Alınan tedbirler doğrultusunda yalnızca mücbir sebeplerle ve genelgede sayılı istisnalara dahil vatandaşlarımıza belgelerini ibraz etmek şartıyla izin belgeleri düzenlemesi adına seyahat izin kurulu oluşturduk. Vatandaşlarımızı zorunlu olmadıkça yolculuğa çıkmamaya davet ediyorum. Aldığımız tüm tedbirlerle birey ve toplum sağlığını korumaya çalışıyoruz. Bu nedenle “Evde Kal Türkiye, Evde Kal Burhaniye” diyoruz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇALIŞMALARI, İNCELEDİ, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı